Categories: LAJME

Vojislav Sheshel: Do të Iuftojmë që Kosova të mbetet në përbërjen e Serbisë

Lideri i Partisë Radikale Serbe, Vojislav Sheshel ka deklaruar sot se nëse radikalët do të jenë pjesë e qeverisë së re, do të luftojnë që Kosova të mbetet pjesë e Serbisë.

Ai theksoi se “radikalët serbë garantojnë se Serbia do të ruaj sovranitetin dhe integritetin territorial të vendit dhe Kosovën në përbërje të Serbisë”.

Ndërsa lidhur me bisedimet edhe dialogun mes të dy vendeve ai u shpreh se ato duhet të barten në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara.

“Bisedimet për Kosovën duhet të bëhen në KS të OKB-së, ku Serbia me ndihmën e Kinës edhe të Rusisë, do të mbrojë interesat e saj kombëtare’”, ka thënë Sheshel.

admin

Recent Posts

New data shows Gazeta e Pavarur is the top quality and most trusted newspaper in Balkan

The latest PAMCo results show "Gazeta e Pavarur" is the most read quality news publisher…

4 months ago

SHIKONI MOMENTIN KUR ZIHET ROB KOMANDANTI I BATALIONIT TE TANKEVE RUSE

E FUNDIT!!/SHIKONI MOMENTIN KUR ZIHET ROB KOMANDANTI I BATALIONIT TE TANKEVE RUSE Komandanti i batalionit…

5 months ago

Punon për Kosovën dhe është e martuar me kosovar, Ja çka i ndodh nga serbia!

Shkruan: Teuta Fazliu Edhe unë v iktima e rradhës për pasivizimin e adresës në komunën…

5 months ago

Edhe nje Shtet i ndihmon Putinit/Rusia i përgatit për luftë në Ukrainë mercenarët nga shteti i njohur i…

Një video e mercenarëve nga Siria që mbajnë në duar shenjën “Z”, që dominon nëpër…

5 months ago

Sa bukur është rregulluar Sahidja

Të gjiha motrat Mustafa në çdo kohë janë qendër e medieve rozë. Duke u dalluar…

5 months ago

Ja çfarë skenash bënë Semi në banjo

Semi Jaupaj është këngëtarja e talentuar nga Shqipëria që për vite me rradhë është dëshmuar…

5 months ago