Categories: LAJME

Vjosa Osmani publikon video me këngën e Dua Lipës në veturë, artistja shqiptare ia shpërndan në Instagram

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, po qëndron këto ditë në vizitë zyrtare në Gjermani.

Ajo ndodhet sot (e mërkurë) në ditën e saj të dytë të vizitës zyrtare në Berlin, teksa e shoqëruar nga eskorta gjermane, Osmani duket se zgjedh me kujdes muzikën që dëshiron të dëgjojë në veturën e saj.

E kur jemi te shijet muzikore, duket se presidentja preferon të dëgjojë artistët vendorë me nam ndërkombëtar.

Në një video të publikuar së fundmi në InsatStory, Vjosa ka publikuar pamje nga përbrenda veturës së saj, ndërsa në sfond dëgjohej kënga “Levitating” e Dua Lipës, e cila është pjesë e albumit të saj të fundit “Future Nostalgia”.

“Duke filluar ditën e dytë në Gjermani me Dua Lipën”, ka shkruar Osmani në mbishkrimin e videos.

Ndërkohë me të parë këtë video, Dua e rishpërndau me ndjekësit e saj në Instagram, të cilët janë plot 72.1 milionë në këtë rrjet social.

“Presidentja jonë e di se çfarë ka”, ka shkruar artistja me origjinë nga Kosova në mbishkrimin e videos së rishpërndarë.

Dua përndryshe ka treguar një mbështetje shumë të madhe për Vjosa Osmanin që nga zgjedhja e saj presidente e Kosovës këtë vit, duke u shprehur e lumtur se si shteti i saj ia besoi postin e presidentes një femre.

admin

Recent Posts

Pavarësisht se dështoi në matjet zyrtare, Florian Marku: Nesër vjen titulli i parë për mua, kam ëndërruar shumë për këtë moment

Pavarësisht se dështoi në matjet e para zyrtare të bëra sot, Florian Marku ka thënë…

16 mins ago

Helikopterët e ushtrisë serbe fluturuan pranë kufirit me Kosovën, eksperti i sigurisë e konsideron tentim agresioni

Tre helikopterë të forcave të armatosura serbe janë parë sot pasdite duke fluturuar në territorin…

18 mins ago

Ministri Mehaj: Ndihuni të sigurt sepse bashkë me aleatët tanë jemi për ju gjithmonë

Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj, ka përmendur të arriturat e ministrisë që ai drejton në…

20 mins ago

Adrola Dushi shfaqet sensuale me foto nga ashensori

Adrola Dushi postoi një fotografi të re. Ajo erdhi me një pozë të bukur nga…

22 mins ago

Me Oltin u kap keq/ Lindita është dashuruar dhe flet për vjehrrën: Me të bëj thashetheme, më vinë dhe meshkuj në sallon…

Në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon u diskutua për thashethemet dhe raportin e shqiptarëve…

26 mins ago

Lajm shumë i mirë! Shqiptarët do udhëtojnë pa viza në një nga shtetet më të pasura të botës

Të gjithë shqiptarët mund të udhëtojnë pa viza në Arabinë Saudite. Në mbledhjen e sotme…

3 hours ago