Categories: LAJME

Vjen Paralajmerimi I Frikshem Për Albin Kurtin!! “Qeveria Në hije” Do Të Krijohet Menjëherë Pas Festave Të Fundvitit

Zyrtari i PDK-së Betim Gjoshi ka folur për formimin e kabinetit të “Qeverisë në hije” ngjashëm me praktikën e para 16 vjetëve.

Gjoshi në dpt te Fidani në T7 ka thënë se menjëherë pas festave të fundvitit do të bëhet prezantimi i kabinetit.

“Zotri Krasniqi është duke punuar në këtë drejtim bashkë me lidershipin e partisë dhe besoj që menjëherë pas festave të fundvitit do të kemi prezentimin e kabinetit të qeverisjes në hije por edhe një ndërrim të formatit të instituti për studime politike të PDK-së që ka qenë edhe zotim i zotrit Krasniqi”, ka thënë Gjoshi.

Tutje ai ka folur edhe se kush do të jetë pjesë e këtij kabineti, duke theksuar se do të dominojnë njerëzit e rinj.

“Do ta kemi gjithsesi kabinetin i cili përveç që do të jetë një përcjellës i vazhdueshëm i qeverisë do të jap edhe alternativa për shumë fusha të caktuara për qeverisje më të mirë. Do të jetë një kombinim me siguri, do të donimijë pjesa e njerëzve të rinj për arsye se në që jemi në PDK kemi nevojë për shtim të radhëve tona me qëllim që mu përgatit kurdo që vijmë në pushtet”, ka thënë Gjoshi.

admin

Recent Posts

”Kanë qenë të lidhur jashtë këta apo janë zënë?”/ Donaldi ia thotë troç Einxhelit: Do të flasim për atë që kemi pasur jashtë

Gjatë kësaj jave, Einxhel Shkira dhe Donald Veshaj kanë pasur p ërplasje të forta mes…

9 hours ago

Monika Lubonja Zvishet e tëra për të shijuar masazhin në Big Brother VIP (VIDEO)

Në shtëpinë e Big Brother VIP, ngjarjet po bëhen gjithmonë e më interesante. Mbrëmjen e…

10 hours ago

Adriana Matoshi: Kur jam njoftuar me Keithin, kam thënë me vete ‘pse vajza ime nuk e ka një fat si ky, që të ketë dikë të tillë në krahë’

Aktorja e njohur shqiptare, Adriana Matoshi, ka qenë e ftuar së fundmi në emisionin “Goca…

10 hours ago

Gjenerali serb kërcënonKosovën: Nëse FSK kalon pa pëlqimin e KFOR-it në veri dijeni mirë që ne do të…

Krye-shefi i shtabit të përgjithshëm të Ushtrisë së Serbisë gjenerali Milan Mojsiloviç ka deklaruar se…

10 hours ago

Eskalon Kimete Berisha: Albin Kurti është indirekt Rankoviqi i ditëve tona

Analistja Kimete Berisha ka shpërthyer në akuza në drejtim të Qeverisë Kurti, ajo me anë…

10 hours ago

Ish-komandanti i UÇK: Isa Mustafa e Halil Bicaj nuk i lejuan ushtarët me uniformë të UÇK në varrimin e Ahmet Krasniqit

Hafir Hoxha, ish Komandant i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës përmes një shkrimi të gjatë në…

10 hours ago