Categories: LAJME

Turqia gati për goditjen e radhës ndaj Rusisë/ Erdogan vjen me urdhërin e prerë: Do i kërkoj Putinit të ndalojë luftën menjëherë!!!

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, do t’i kërkojë homologut të tij rus, Vladimir Putin, të ndalojë menjëherë luftën, që të dielën e 6 marsit, sipas zëdhënësit për shtyp të Presidencës turke.

Pavarësisht këtij fakti, ai ka shtuar se është “naive” të presësh që bisedimet mes Moskës dhe Kievit, të sjellin rezultate, ndërkohë që luftimet nuk kanë të pushuar.

Turqia është pjesëtare e aleancës së NATO-s dhe ruan raporte të mira me të dy shtetet, si me Rusinë, ashtu edhe me Ukrainën, me të cilat ndan edhe kufij detarë në Detin e Zi.

Thirrja mes Erdogan dhe Putin do të mbahet të dielën nëpërmjet telefonit dhe mund të rezultojë në një prej bisedave më të rëndësishme që prej fillimit të luftës në Ukrainë më 24 shkurt.

admin

Recent Posts

New data shows Gazeta e Pavarur is the top quality and most trusted newspaper in Balkan

The latest PAMCo results show "Gazeta e Pavarur" is the most read quality news publisher…

3 months ago

SHIKONI MOMENTIN KUR ZIHET ROB KOMANDANTI I BATALIONIT TE TANKEVE RUSE

E FUNDIT!!/SHIKONI MOMENTIN KUR ZIHET ROB KOMANDANTI I BATALIONIT TE TANKEVE RUSE Komandanti i batalionit…

3 months ago

Punon për Kosovën dhe është e martuar me kosovar, Ja çka i ndodh nga serbia!

Shkruan: Teuta Fazliu Edhe unë v iktima e rradhës për pasivizimin e adresës në komunën…

4 months ago

Edhe nje Shtet i ndihmon Putinit/Rusia i përgatit për luftë në Ukrainë mercenarët nga shteti i njohur i…

Një video e mercenarëve nga Siria që mbajnë në duar shenjën “Z”, që dominon nëpër…

4 months ago

Sa bukur është rregulluar Sahidja

Të gjiha motrat Mustafa në çdo kohë janë qendër e medieve rozë. Duke u dalluar…

4 months ago

Ja çfarë skenash bënë Semi në banjo

Semi Jaupaj është këngëtarja e talentuar nga Shqipëria që për vite me rradhë është dëshmuar…

4 months ago