Categories: LAJME

Türpërohet üshtria e Putin/ Ja si kanë përfunduar tänket ruse në Ukrainë

Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Ar matosura të Ukrainës, ka publikuar pamje të reja se si po e pëson agresori rus në territorin e tyre.

Në pamjet e publikuara, shihen disa tanke të shkatërruara, të cilat janë shkatërruar nga ush tarët ukrainas në rajonin e Chernihiv.

“Njësitë usht arake dhe njësitë e Komandës Operative “Veriu” vazhdojnë të kryejnë me sukses detyrat e tyre për të mbrojtur tokën tonë të lindjes, Chernihiv, nga rusët.

Këtë herë pa fat njësia e tankeve ruse, e cila synonte të kalonte përmes mbrojtësve tanë dhe të lëvizte drejt kryeqytetit të Ukrainës.

#stoprusia”, shkruhet në postimin e Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Arm atosura të Ukrainës, në Facebook.

admin

Recent Posts

New data shows Gazeta e Pavarur is the top quality and most trusted newspaper in Balkan

The latest PAMCo results show "Gazeta e Pavarur" is the most read quality news publisher…

3 months ago

SHIKONI MOMENTIN KUR ZIHET ROB KOMANDANTI I BATALIONIT TE TANKEVE RUSE

E FUNDIT!!/SHIKONI MOMENTIN KUR ZIHET ROB KOMANDANTI I BATALIONIT TE TANKEVE RUSE Komandanti i batalionit…

3 months ago

Punon për Kosovën dhe është e martuar me kosovar, Ja çka i ndodh nga serbia!

Shkruan: Teuta Fazliu Edhe unë v iktima e rradhës për pasivizimin e adresës në komunën…

4 months ago

Edhe nje Shtet i ndihmon Putinit/Rusia i përgatit për luftë në Ukrainë mercenarët nga shteti i njohur i…

Një video e mercenarëve nga Siria që mbajnë në duar shenjën “Z”, që dominon nëpër…

4 months ago

Sa bukur është rregulluar Sahidja

Të gjiha motrat Mustafa në çdo kohë janë qendër e medieve rozë. Duke u dalluar…

4 months ago

Ja çfarë skenash bënë Semi në banjo

Semi Jaupaj është këngëtarja e talentuar nga Shqipëria që për vite me rradhë është dëshmuar…

4 months ago