Categories: LAJME

Tahiri: Pse shtetet e QUINT nuk i bënë presion Serbisë që ta heq Kosovën nga Kushtetuta

Tahiri: Pse shtetet e QUINT nuk i bënë presion Serbisë që ta heq Kosovën nga Kushtetuta

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialog me Serbinë e ka konsideruar të gabuar qasjen e shteteve të QUINT-it, që po kërkojnë lejimin e mbajtjes së referendumit të Serbisë në Kosovë.

Tahiri përmes një postimi në “Facebook”, ka thënë se shtetet e QUINT-it është dashur që t’i kërkojnë Serbisë që ta heq Kosovën nga Kushtetuta e saj e jo t’i bëjnë presion Kosovës që të lejojë mbajtjen e referendumit të Serbisë në Kosovë.

“Shtetet e Quint-it u desht te kerkojne nga Serbia qe ta heq Kosoven nga Kushtetuta e saj, dhe jo ti bejne presion Kosoves qe te lejoj mbajtjen e referendumit te Serbise ne Kosove!”, ka shkruar ajo.

admin

Recent Posts

”Kanë qenë të lidhur jashtë këta apo janë zënë?”/ Donaldi ia thotë troç Einxhelit: Do të flasim për atë që kemi pasur jashtë

Gjatë kësaj jave, Einxhel Shkira dhe Donald Veshaj kanë pasur p ërplasje të forta mes…

8 hours ago

Monika Lubonja Zvishet e tëra për të shijuar masazhin në Big Brother VIP (VIDEO)

Në shtëpinë e Big Brother VIP, ngjarjet po bëhen gjithmonë e më interesante. Mbrëmjen e…

8 hours ago

Adriana Matoshi: Kur jam njoftuar me Keithin, kam thënë me vete ‘pse vajza ime nuk e ka një fat si ky, që të ketë dikë të tillë në krahë’

Aktorja e njohur shqiptare, Adriana Matoshi, ka qenë e ftuar së fundmi në emisionin “Goca…

8 hours ago

Gjenerali serb kërcënonKosovën: Nëse FSK kalon pa pëlqimin e KFOR-it në veri dijeni mirë që ne do të…

Krye-shefi i shtabit të përgjithshëm të Ushtrisë së Serbisë gjenerali Milan Mojsiloviç ka deklaruar se…

8 hours ago

Eskalon Kimete Berisha: Albin Kurti është indirekt Rankoviqi i ditëve tona

Analistja Kimete Berisha ka shpërthyer në akuza në drejtim të Qeverisë Kurti, ajo me anë…

8 hours ago

Ish-komandanti i UÇK: Isa Mustafa e Halil Bicaj nuk i lejuan ushtarët me uniformë të UÇK në varrimin e Ahmet Krasniqit

Hafir Hoxha, ish Komandant i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës përmes një shkrimi të gjatë në…

9 hours ago