Categories: Lajmet

Snajperisti më i mirë në botë arrin në Ukrainë

“Visegrad 24” raporton se një nga snajperistët më të mirë në botë ka arritur në Ukrainë.

Siç shkruan mediumi, ai është francezo-kanadezi, i njohur me nofkën “Wali”, nga Regjimenti i 22-të Mbretëror Kanadez.

Ai ka fituar reputacionin që ka sot gjatë turneve në Afganistan, Siri dhe Irak

Ai Iuftoi në të njëjtën njësi kanadeze si snajperi me vrasjen më të gjatë në botë (3.5 km)

admin

Recent Posts

New data shows Gazeta e Pavarur is the top quality and most trusted newspaper in Balkan

The latest PAMCo results show "Gazeta e Pavarur" is the most read quality news publisher…

4 months ago

SHIKONI MOMENTIN KUR ZIHET ROB KOMANDANTI I BATALIONIT TE TANKEVE RUSE

E FUNDIT!!/SHIKONI MOMENTIN KUR ZIHET ROB KOMANDANTI I BATALIONIT TE TANKEVE RUSE Komandanti i batalionit…

5 months ago

Punon për Kosovën dhe është e martuar me kosovar, Ja çka i ndodh nga serbia!

Shkruan: Teuta Fazliu Edhe unë v iktima e rradhës për pasivizimin e adresës në komunën…

5 months ago

Edhe nje Shtet i ndihmon Putinit/Rusia i përgatit për luftë në Ukrainë mercenarët nga shteti i njohur i…

Një video e mercenarëve nga Siria që mbajnë në duar shenjën “Z”, që dominon nëpër…

5 months ago

Sa bukur është rregulluar Sahidja

Të gjiha motrat Mustafa në çdo kohë janë qendër e medieve rozë. Duke u dalluar…

5 months ago

Ja çfarë skenash bënë Semi në banjo

Semi Jaupaj është këngëtarja e talentuar nga Shqipëria që për vite me rradhë është dëshmuar…

5 months ago