Categories: LAJME

Serbet Po Plasin!! Përkrahësi I Aksionit Policor Në Veri Bëhet Njeriu Kryesor Në Austri

Ministri i Punëve të Jashtme të Austrisë, Karl Nehammer, nga sot bëhet kryetari i Partisë Popullore që është subjekti më i votuar në Austri dhe mban pushtetin.

Nehammer ishte ndër zyrtarët e rrallë të një shteti të Bashkimit Evropian i cili publikisht kishte përkrahur Kosovën për vendosjen e Njësisë Speciale në pikat kufitare Bërnjak dhe Jarinjë për të zbatuar masën e reciprocitetit për targat e automjeteve me Serbinë.

Këto deklarata ai i kishte bërë gjatë vizitës që e kishte në Prishtinë gjatë kohës sa ka vazhduar bllokada në pikat kufitare 1 edhe 31, njofton Klankosova.tv.

Nehammer merr drejtimin e Partisë Popullore pasi ish-kancelari austriak Sebastian Kurz sot zyrtarisht i jep fund karrierës politike.

admin

Recent Posts

New data shows Gazeta e Pavarur is the top quality and most trusted newspaper in Balkan

The latest PAMCo results show "Gazeta e Pavarur" is the most read quality news publisher…

4 months ago

SHIKONI MOMENTIN KUR ZIHET ROB KOMANDANTI I BATALIONIT TE TANKEVE RUSE

E FUNDIT!!/SHIKONI MOMENTIN KUR ZIHET ROB KOMANDANTI I BATALIONIT TE TANKEVE RUSE Komandanti i batalionit…

5 months ago

Punon për Kosovën dhe është e martuar me kosovar, Ja çka i ndodh nga serbia!

Shkruan: Teuta Fazliu Edhe unë v iktima e rradhës për pasivizimin e adresës në komunën…

5 months ago

Edhe nje Shtet i ndihmon Putinit/Rusia i përgatit për luftë në Ukrainë mercenarët nga shteti i njohur i…

Një video e mercenarëve nga Siria që mbajnë në duar shenjën “Z”, që dominon nëpër…

5 months ago

Sa bukur është rregulluar Sahidja

Të gjiha motrat Mustafa në çdo kohë janë qendër e medieve rozë. Duke u dalluar…

5 months ago

Ja çfarë skenash bënë Semi në banjo

Semi Jaupaj është këngëtarja e talentuar nga Shqipëria që për vite me rradhë është dëshmuar…

5 months ago