Categories: LAJME

Ronaldo shpenzon 10 milionë euro për të shtuar Bugattin e limituar në koleksionin e tij të super makinave

Ylli i Manchester United, Cristiano Ronaldo thuhet se ka shpenzuar 8.5 milionë funte apo 10 milionë euro për të blerë një makinë Bugatti Centodieci të edicionit të limituar, duke shtuar numrin mbresëlënës të super-makinave.

Sulmuesi portugez ka shpenzuar 8.5 milionë funte për një makinë Bugatti Centodieci të limituar.

36-vjeçari besohet të jetë një tifoz i madh i makinave luksoze dhe krenohet me një koleksion të shkëlqyer që mban në garazhin e tij.

Sipas faqes The Supercar Blog përmes gazetës gjermane Bild, Ronaldo ka porositur Bugattin mahnitës duke paguar plot 10 milionë euro për të.

Vetëm 10 versione të këtij automjetit janë prodhuar, duke e bërë atë një nga motorët më ekskluzivë në botë – me secilën pjesë të ndërtuar në fabrikën e Bugattit Molsheim në Francë.

Bugatti i ri i Ronaldos ka një motor W16 me tetë litra, me modele speciale që kanë një fuqi të jashtëzakonshme prej 1600 kuaj fuqi.+

Fuqia e makinës e lejon atë të bëjë 0-100 metra për vetëm 2.4 sekonda dhe të arrijë një shpejtësi maksimale mahnitëse prej 236 mile apo 380 km/h.

“Frymëzuar nga modeli historik, Centodieci shtyn të gjitha kufijtë e imagjinatës me performancën e tij që të lë pa frymë dhe modelin pionier”, thuhet në përshkrimin zyrtar të motorit nga Buggatti. /

admin

Recent Posts

Kunata e Leartës shfaqet e veshur me komplete, mahnitë me pamjen

Neca Tërnava është një emër tani shumë i njohur për publikun. U bë e njohur…

4 hours ago

Nuk e ka muajin që kur u bë nënë për herë të dytë, Belkiz reklamon të pasmet rrugëve të Gjermanisë

Milot Rashica dhe Belkiz Kera, tashmë janë bërë prindër për herë të dytë. Çifti i…

4 hours ago

Njihuni me kandidaten më të votuar të të gjitha partive për Asamblenë e Fushë Kosovës

Pas zgjedhjeve lokale gjysma e komunave shkon në balotazh, e mes tyre edhe komuna e…

4 hours ago

S’ kisha me besua se një Drenicë ka me iu gëzua humbjes së djalit t’Hamëz Jasharit

Edhe aktori dhe shkrimtari Çun Lajçi ka reaguar pas humbjes së Bekim Jasharit në Skenderaj.…

4 hours ago

LAJMI FUNDIT:Tërmkolli parashikon zgjedhje të reja nacionale nëse VV-ja humb balotazhin në…

Ish-deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Melihate Tërmkolli ka parashikuar zgjedhje të reja nacionale në…

4 hours ago

Kryediplomati kroat: Incidentet e fundit në kufirin Kosovë-Serbi janë shqetësim serioz, situata në Ballkan po përkeqësohet

Ministri i Jashtëm kroat, Gordan Grlić Radman vlerëson se situata në Ballkanin Perëndimor po përkeqësohet…

4 hours ago