Categories: LAJME

PO NDODH TANI !!Sulme masive ruse mbi Kharkiv, publikohen pamje të frikshme

Sulme të shumta ruse kanë janë raportuar mbi qytetin e Kharkiv, gjatë gjithë ditës, ndërsa nuk janë ndalur as në orët e vona të natës.

Në pamjet e fundit të publikuara nga mediat lokale ukrainase, Kharkiv duket që është bombarduar pothuajse tërësisht nga artileria ruse.

Përveç komplekseve ushtarake, ruset po bombardojnë edhe apartamentet e civilëve duke lënë pas shumë të vrarë.

Kharkiv, mometalisht është fronti më i madh i luftimeve ndërmjet palëve, ku vazhdimisht ka pasur bombardime në edhe ndaj civile, duke mos u kursyer as raketë e rrezikshme Smerch MLRS.

Ndërsa, sipas përditësimit më të fundit të Ministrisë së Mbrojtjes së Ukrainës, thuhet se trupat ruse po përpiqen të rrethojnë forcat ukrainase në lindje dhe të avancojnë nga Kharkiv e Mariupol.

Por po sipas raporteve të Ministrisë së Mbrojtjes së Ukrainës, nëse Rusia do të përparojë, do të përballet me rezistencë të fortë e për pasojë edhe me humbje të mëdha.

admin

Recent Posts

New data shows Gazeta e Pavarur is the top quality and most trusted newspaper in Balkan

The latest PAMCo results show "Gazeta e Pavarur" is the most read quality news publisher…

3 months ago

SHIKONI MOMENTIN KUR ZIHET ROB KOMANDANTI I BATALIONIT TE TANKEVE RUSE

E FUNDIT!!/SHIKONI MOMENTIN KUR ZIHET ROB KOMANDANTI I BATALIONIT TE TANKEVE RUSE Komandanti i batalionit…

3 months ago

Punon për Kosovën dhe është e martuar me kosovar, Ja çka i ndodh nga serbia!

Shkruan: Teuta Fazliu Edhe unë v iktima e rradhës për pasivizimin e adresës në komunën…

4 months ago

Edhe nje Shtet i ndihmon Putinit/Rusia i përgatit për luftë në Ukrainë mercenarët nga shteti i njohur i…

Një video e mercenarëve nga Siria që mbajnë në duar shenjën “Z”, që dominon nëpër…

4 months ago

Sa bukur është rregulluar Sahidja

Të gjiha motrat Mustafa në çdo kohë janë qendër e medieve rozë. Duke u dalluar…

4 months ago

Ja çfarë skenash bënë Semi në banjo

Semi Jaupaj është këngëtarja e talentuar nga Shqipëria që për vite me rradhë është dëshmuar…

4 months ago