I paarmatosur, Zelensky viziton të plagosurit e luftës: Dhurata më e bukur do të jetë fitorja e përbashkët!

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ka vizituar këtë të diel ushtarët e plagosur, që po kurohen në një nga spitalet…

4 months ago

E Pabesueshme, ja çfarë është gjetur në dronin ushtarak që ra në Zagreb

Ministri kroat i Mbrojtjes Mario Banozhiq ka konfirmuar sot se mbetjet e një b0mbe ajrore të përdorur në avionët e…

4 months ago

Rama: Falë “Ballkanit të Hapur” po negociojmë me Serbinë për të marrë një pjesë të grurit

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka folur për pasojat që ka shkaktuar lufta në Ukrainë. Rama tha se kanë nisur…

4 months ago

Nis kundërofensiva ukrainase, çahet më në fund rrethimi i Mariupol

Qyteti i Mariupol është rrethuar ditë më parë nga ushtria ruse në të katër anët, por si duket sonte ka…

4 months ago

Objektivi pushtimi i plotë, Rusia merr mercenarë sirianë, serbë dhe azerë për të Iuftuar Ukrainën

Rusia është duke përfshirë në formacionet e saj ushtarake, luftëtarë mercenarë të ardhur nga Siria, Serbia dhe Nagorno-Karabaku, për të…

4 months ago

Konfirmohet nga Rusia: Ushtria e Ukrainës na mbyti dy oficerë të njesisë speciale

Dy oficerë të ‘OMON’-sistem i njësive speciale të policisë brenda Gardës Kombëtare të Rusisë, janë vr*arë në Ukrainē. Kështu u…

4 months ago

Bombardimi i xhamisë në Ukrainë nga forcat ruse, vjen reagimi nga Turqia

Ministri i Jashtëm turk Mevlut Cavusoglu tha se i ka kërkuar ministrit të Jashtëm rus Sergej Lavrov mbështetje për të…

4 months ago

Vojislav Sheshel: Do të Iuftojmë që Kosova të mbetet në përbërjen e Serbisë

Lideri i Partisë Radikale Serbe, Vojislav Sheshel ka deklaruar sot se nëse radikalët do të jenë pjesë e qeverisë së…

4 months ago

Kancelari Szholz i jep “shuplakë” Be-se: Para Ukrainës, në rend dite është anëtarësimi i Kosoves dhe vendeve të Ballkanit

Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz, në një intervistë televizive paraqiti në mënyrë të detajuar pozicionet e tij ndaj luftës në…

4 months ago

Bota nuk po gjen qetësinë / Harrojeni Ukrainen,SuIm raketor në konsulatën amerikane në Irak, dyshohet se u hodh nga Irani !!

Mediat arabe kanë konfirmuar se raketat që suImuan bazën dhe konsullatën amerikane në Erbil të Irakut janë nisur nga Irani.…

4 months ago