A duhet të lejohet tërheqja e 20% e Trustit? Njohësi i ekonomisë ka një mesazh për Qeverinë

Njohësi i çështjeve të ekonomisë Mustafë Kadriaj, tha në një intervistë për Klankosova.tv se lejimi i tërheqjes së një pjesë…

3 months ago

Shkuan për të kapur zyrtarë ukrainas, grupit çeçenë i ndodhë e paprituara (VIDEO)

Gjatë ditës është raportuar për një grup çeçenesh me në krye prijësin e tyre, Ramazan Kadirov, janë futur në Ukrainë,…

3 months ago

PAMJE/Ushtarët çeçenë të Putinit zihen keq në pritë nga ukrainasit

Gjatë ditës është raportuar për një grup çeçenesh me në krye prijësin e tyre, Ramazan Kadirov, janë futur në Ukrainë,…

3 months ago

PO NDODH TANI !!Sulme masive ruse mbi Kharkiv, publikohen pamje të frikshme

Sulme të shumta ruse kanë janë raportuar mbi qytetin e Kharkiv, gjatë gjithë ditës, ndërsa nuk janë ndalur as në…

3 months ago

E PABESUESHME!!Presidenti i Ukraines Zelensky ”con pesh” gjithe boten, e merr ne telefon Edi Ramen !! Nuk ua mer mendja cfare i thote…

Presidenti i Ukrainës, Volodymir Zelensky, ka njoftuar se sot ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.…

3 months ago

Turqia gati për goditjen e radhës ndaj Rusisë/ Erdogan vjen me urdhërin e prerë: Do i kërkoj Putinit të ndalojë luftën menjëherë!!!

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, do t’i kërkojë homologut të tij rus, Vladimir Putin, të ndalojë menjëherë luftën, që…

3 months ago

Urime Kosove/ Vjen Lajmi madh nga Forumit Diplomatik në Antalia: Është koha që BE-ja të heq vizat për Kosovën dhe të gjitha vendet anëtare të njohin shtetësinë e saj

Anëtari i Parlamentit Evropian, Ilhan Kyuchyuk ka thënë se është koha që Bashkimi Evropian të heq vizat për Kosovës si…

3 months ago

Dalin detaje të reja/ Rusia merr edhe mercenarë serbë dhe azerë për të luftuar Ukrainën, po përpiqet për të ‘plotësuar’ ushtarët e humbur

Rusia është duke përfshirë në formacionet e saj ushtarake, luftëtarë mercenarë të ardhur nga Siria, Serbia dhe Nagorno-Karabaku, për të…

3 months ago

SHBA me paralajmërim të fuqishëm, tregon se çfarë do t’i ndodh Rusisë nëse s’ulmon territorin e saj

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare të SHBA-së, Jake Sullivan, ka paralajmëruar se nëse Rusia “s'ulmon” territorin e NATO-s, blloku do të…

3 months ago

E tmerrshme: Forcat ruse duke rrahur e kindnapuar civilët ukrainasë

Forcat ruse po maltretojnë, kidnapojnë e rrahin civilët ukrainasë sipas një video të fundit. Në video shihen forcat ruse që…

3 months ago