Arkitekt Sinani, shqiptari i shquar nga Sinanajt e Tepelenës

Elitari me identitet të vjedhur. A nuk meriton emrin e madh të këtij gjeniu të arkitekturës ta mbajë një institucion,…

16 hours ago

“Pasha kryt e mamit dal me ty javën tjetër”, Beatrix nuk e mbajti fjalën që i dha Dj Dagz

Ajo i kishte thënë se do dal jashtë me të gjë për të cilën kishte reaguar Donaldi. “Pasha kryt e…

16 hours ago

Kurti: Vetëm dje kemi shpenzuar 2.3 milionë euro nga importi, dikush duhet ta paguajë këtë rrymë

Kryeministri Albin Kurti vlerëson se vendi ndodhet para dy opsioneve sa i përket krizës me energjinë elektrike. “Ose duhet të…

16 hours ago

Shoferi i Tesla-s kapet duke shikuar p*rnografi pasi kishte ngecur në kolonë (PAMJE)

Një shofer i Tesla është kapur duke shikuar po rnografi në ekranin e madh të tastierës në makinën elektrike, ndërsa…

16 hours ago

Tràgjedia në Fier/ Dalin detajet, ja çfarë mund të ketë ndodhur me 3-vjeçarin e ndjerë në kopsht

Motra e edukatores së kopshtit privat në Fier, ku humbi jetën 3-vjeçari Noah ka dhënë versionin e saj për ngjarjen.…

18 hours ago

Mediat greke publikojnë fenomenin: Ky është fshati grek, ku të gjithë flasin shqip (VIDEO)

Mediat greke publikojnë fenomenin: Ky është fshati grek, ku të gjithë flasin shqip (VIDEO) Pikati është fshati i fundit në…

18 hours ago

Lajm shume i mire:Grekët janë duke e shqyrtuar njohjen – Ministrja Gërvalla shkon për vizitë në Athinë

Athina zyrtare ka kohë që është duke shqyrtuar ndërrimin e pozicionit karshi pavarësisë së Republikës së Kosovës. Vizitat e Dendias…

18 hours ago

Drecun: Nazim Bllaca ka qenë në Beograd për dëshmi kundër UÇK’së

Ish-gazetari serb, tani kryetar i Komisionit Parlamentar për Kosovën në Serbi, Milovan Drecun ka thënë se Nazim Bllaca qëndroi për…

18 hours ago

Buzhala: Albin pse e rrejshe popullin në fushatë thojshe ka me liru çmimin

Shkruan: Berat Buzhala Albin Kurtin fajin per shtrenjtimin e rrymes po ia len qeverive te kalume. Mire bre bir, po…

18 hours ago

Einxhel degjeneron dhe bën për dy lekë Beatrix Ramosajn: Ku je ti moj që the do dal edhe unë po doli Arbëri…

Pas eleminimit të Xheisarës, në nominim shkuan Dj Dagz dhe Einxhel; i eleminuari i dytë ishte Dj Dagz. Menjëherë pas…

19 hours ago