Categories: LAJME

Njihuni me kandidaten më të votuar të të gjitha partive për Asamblenë e Fushë Kosovës

Pas zgjedhjeve lokale gjysma e komunave shkon në balotazh, e mes tyre edhe komuna e Fushë Kosovës.

Në Fushë Kosovë do të ketë balotazh mes kandidatit të LDK-së, Burim Berisha dhe atij të Vetëvendosjes, Enver Bajçinca.

Ky rezultat mund të vlerësohet si befasues, sepse në të gjitha projeksionet parashihej fitorja pa balotazh e kryetarit aktual të Fushë Kosovës, Burim Berisha, i cili edhe morri 49.69 përqind të votave.

Në listën e asambleistëve të propozuar nga LDK, ishte edhe psikologia dhe afaristja Mirlinda Krasniqi.

Mirlinda Krasniqi, ka vizion të qartë për kontribut të drejtpërdrejtë në zhvillimin edhe më të mirë të Fushë Kosovës, andaj hyri në garë duke shpresuar për një karrige në Asamble, shkruan “Kosovarja”.

Zëri i psikologes që garoj per asambleiste tashmë do të dëgjohet në Komunën e Fushë Kosovës, pasi ajo ka fituar votat e mjaftueshmë për të qenë pjesë e Asamblesë Komunale.

Madje, mësohet se Mirlinda Krasniqi është kandidatja më e votuar e të gjitha partive për Asamblenë e Fushë Kosovës.

admin

Recent Posts

Vjen Paralajmerimi I Frikshem Për Albin Kurtin!! “Qeveria Në hije” Do Të Krijohet Menjëherë Pas Festave Të Fundvitit

Zyrtari i PDK-së Betim Gjoshi ka folur për formimin e kabinetit të “Qeverisë në hije”…

3 hours ago

Analisti Politik Nga Serbia Që Po Trazon Gjithë Serbët: Albin Kurti Eshtë Kryeministri Më I Pastër Përballë Serbisë

Analisti politik nga Serbia, Branko Radun ka komentuar zhvillimet politike Kosovë-Serbi. Ai gjatë analizës së…

3 hours ago

Serbet Po Plasin!! Përkrahësi I Aksionit Policor Në Veri Bëhet Njeriu Kryesor Në Austri

Ministri i Punëve të Jashtme të Austrisë, Karl Nehammer, nga sot bëhet kryetari i Partisë…

4 hours ago

Urime Kosovë! Austria Ofron Ndihmën E Madhe Për Vendin Tonë Që Po Cmend Serbët

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është mirëpritur në rezidencën e Kancelarisë Federale të Austrisë nga…

4 hours ago

Kryeministri Johnson “Çon Peshë” Gjithë Europën Me Deklaratën: Kosova Po Përjeton Kërcënimin Më Të Madh Prej Të 90-ave

Kryeministri britanik, Boris Johnson, ka vlerësuar se gjendja në Ballkanin Perëndimor është në kulmin e…

4 hours ago

SHBA Ultimatum I Prerë Drejtuar Bullgarisë: Keni 40 Ditë Kohë Për Të Hequr Veton Për Tiranën dhe Shkupin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë vendosur ultimatum Bullgarisë që deri në fund të…

4 hours ago