Categories: LAJME

Nis kundërofensiva ukrainase, çahet më në fund rrethimi i Mariupol

Qyteti i Mariupol është rrethuar ditë më parë nga ushtria ruse në të katër anët, por si duket sonte ka ndryshim të gjendjes.

Ka raporte fillestare që thonë se një kundërofensivë ukrainase ka arritur të çajë rrethimin e qytetit jugor.

Kundërofensiva ukrainase ka siguruar qytetin Volnovakha në Rajonin e Donetsk duke thyer në mënyrë efektive rrethimin në qytetin bregdetar të Mariupol të mbajtur nga Ukrainës, i cili është vetëm në jug të qytetit dhe autostradës kryesore Donetsk-Mariupol.

Banorët e Mariupol ka ditë që kanë mbetur pa rrymë e ujë, ndërsa mijëra civilë raportohet se janë vrarë nga bombardimet ruse.

admin

Recent Posts

New data shows Gazeta e Pavarur is the top quality and most trusted newspaper in Balkan

The latest PAMCo results show "Gazeta e Pavarur" is the most read quality news publisher…

4 months ago

SHIKONI MOMENTIN KUR ZIHET ROB KOMANDANTI I BATALIONIT TE TANKEVE RUSE

E FUNDIT!!/SHIKONI MOMENTIN KUR ZIHET ROB KOMANDANTI I BATALIONIT TE TANKEVE RUSE Komandanti i batalionit…

5 months ago

Punon për Kosovën dhe është e martuar me kosovar, Ja çka i ndodh nga serbia!

Shkruan: Teuta Fazliu Edhe unë v iktima e rradhës për pasivizimin e adresës në komunën…

5 months ago

Edhe nje Shtet i ndihmon Putinit/Rusia i përgatit për luftë në Ukrainë mercenarët nga shteti i njohur i…

Një video e mercenarëve nga Siria që mbajnë në duar shenjën “Z”, që dominon nëpër…

5 months ago

Sa bukur është rregulluar Sahidja

Të gjiha motrat Mustafa në çdo kohë janë qendër e medieve rozë. Duke u dalluar…

5 months ago

Ja çfarë skenash bënë Semi në banjo

Semi Jaupaj është këngëtarja e talentuar nga Shqipëria që për vite me rradhë është dëshmuar…

5 months ago