Categories: LAJME

Ndodh e papritura: Shtyhet dueli i dekadës mes Hulkut Iranian dhe “Njeriut më të frikshëm në Planet”

Hulku iranian, Sajad Gharib, ka refuzuar një shans për t’u tërhequr nga përballja e tij e ardhshme kundër “Njeriut më të frikshëm në Planet”, pasi lufta e tyre u shtye për katër javë.

Kundërshtari i tij, Martyn Ford, ka hyrë në Instagram për të konfirmuar se të dy kanë rënë dakord për ndryshimin e datës pasi organizatorët u shqetësuan për gjendjen e disa prej atyre që ishin pjesë e asaj mbrëmje dhe që do të luftonin.

Fillimisht për shkak të luftimit në The O2 të Londrës më 2 Prill, tani është shtyrë deri më 30 Prill në të njëjtin vend, me Fordin duke u premtuar fansave një natë për t’u mbajtur mend.

“Atij i është dhënë mundësia të tërhiqet, por ai nuk dëshiron të tërhiqet”, deklaroi aktori i famshëm.

“Ai është 100 për qind i bindur se e dëshiron këtë luftë. Kështu që më besoni, nuk do të ketë asnjë luftë të butë, ai e di saktësisht se çfarë po futet tani, dhe 30 Prilli – do të jetë një natë për t’u mbajtur mend”.

“Shihemi atje”, ka reaguar Ford.

Në deklaratën e organizatorëve thuhet: “Për shkak të lëndimeve, yjet e sportit dhe personazhet e famshëm që do të marrin pjesë në atë natë, tani po marrin më shumë kohë për t’u përgatitur në mënyrë që ringu të pushtohet nga konkurrentët më në formë”.

Ford dhe Gharib dolën ballë për ballë në Dubai në shkurt, duke shkëmbyer goditje të shumta verbale përpara se gjërat të bëheshin fizike.

admin

Recent Posts

New data shows Gazeta e Pavarur is the top quality and most trusted newspaper in Balkan

The latest PAMCo results show "Gazeta e Pavarur" is the most read quality news publisher…

4 months ago

SHIKONI MOMENTIN KUR ZIHET ROB KOMANDANTI I BATALIONIT TE TANKEVE RUSE

E FUNDIT!!/SHIKONI MOMENTIN KUR ZIHET ROB KOMANDANTI I BATALIONIT TE TANKEVE RUSE Komandanti i batalionit…

5 months ago

Punon për Kosovën dhe është e martuar me kosovar, Ja çka i ndodh nga serbia!

Shkruan: Teuta Fazliu Edhe unë v iktima e rradhës për pasivizimin e adresës në komunën…

5 months ago

Edhe nje Shtet i ndihmon Putinit/Rusia i përgatit për luftë në Ukrainë mercenarët nga shteti i njohur i…

Një video e mercenarëve nga Siria që mbajnë në duar shenjën “Z”, që dominon nëpër…

5 months ago

Sa bukur është rregulluar Sahidja

Të gjiha motrat Mustafa në çdo kohë janë qendër e medieve rozë. Duke u dalluar…

5 months ago

Ja çfarë skenash bënë Semi në banjo

Semi Jaupaj është këngëtarja e talentuar nga Shqipëria që për vite me rradhë është dëshmuar…

5 months ago