Categories: LAJME

Muci asiston, Kastrati shënon – Legia merr fitore ndaj Spartak Moskës falë dyshes shqiptare

Legia Varshava e ka nisur mirë fazën e grupeve të Ligës së Evropës, duke marr fitore në ndeshjen e parë si mysafir i Spartak Moskës me rezultat 1-0.

Skuadra polake në pjesën e dytë aktivizoi dyshen shqiptare, Lirim Kastrati dhe Ernest Muci, duke bërë që lëvizje të jetë e duhura.

Pikërisht kjo dyshe bashkëvepruan bukur në minutën e parë të kohës shtesë, kur Ernest Muci pas disa lëvizjeve të bukura gjeti, Lirim Kastratin, i cili shënoi për 1-0.

Ndeshja u mbyll me këtë rezultat, ndërsa Legia mori tri pikët e para.

Në këtë grup janë edhe klube si Leicester dhe Napoli, dy klube me të cilat do të përballet Legia, ku talentët tanë mund të tregojnë aftësitë e tyre.

admin

Recent Posts

Pavarësisht se dështoi në matjet zyrtare, Florian Marku: Nesër vjen titulli i parë për mua, kam ëndërruar shumë për këtë moment

Pavarësisht se dështoi në matjet e para zyrtare të bëra sot, Florian Marku ka thënë…

1 hour ago

Helikopterët e ushtrisë serbe fluturuan pranë kufirit me Kosovën, eksperti i sigurisë e konsideron tentim agresioni

Tre helikopterë të forcave të armatosura serbe janë parë sot pasdite duke fluturuar në territorin…

1 hour ago

Ministri Mehaj: Ndihuni të sigurt sepse bashkë me aleatët tanë jemi për ju gjithmonë

Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj, ka përmendur të arriturat e ministrisë që ai drejton në…

1 hour ago

Adrola Dushi shfaqet sensuale me foto nga ashensori

Adrola Dushi postoi një fotografi të re. Ajo erdhi me një pozë të bukur nga…

2 hours ago

Me Oltin u kap keq/ Lindita është dashuruar dhe flet për vjehrrën: Me të bëj thashetheme, më vinë dhe meshkuj në sallon…

Në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon u diskutua për thashethemet dhe raportin e shqiptarëve…

2 hours ago

Lajm shumë i mirë! Shqiptarët do udhëtojnë pa viza në një nga shtetet më të pasura të botës

Të gjithë shqiptarët mund të udhëtojnë pa viza në Arabinë Saudite. Në mbledhjen e sotme…

4 hours ago