Categories: Lajmet

Mesazhi nga Britania e Madhe është i qartë: Nuk do ndalemi do e dèmtojmë aq shumë Putin sa të heq dorë nga lüfta

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson përsëriti edhe njëherë qëndrimin se sanksionet ndaj Rusisë nuk do të ndalojnë.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, kreu i qeverisë britanike deklaroi se sanksionet do të ashpërsohen më tej deri saj makina e lu f tës së Putin të ndalojë.

“Ne do të vazhdojmë ta dëm tojmë sa më shumë ekonomikisht Vladimir Putin dhe makinën e tij të l uft ës për sa kohë që ai vazhdon su lmet barbare ndaj civilëve të pafa jshëm në Ukrainë”, deklaroi kryeministri britanik, Boris Johnson.

admin

Recent Posts

New data shows Gazeta e Pavarur is the top quality and most trusted newspaper in Balkan

The latest PAMCo results show "Gazeta e Pavarur" is the most read quality news publisher…

4 months ago

SHIKONI MOMENTIN KUR ZIHET ROB KOMANDANTI I BATALIONIT TE TANKEVE RUSE

E FUNDIT!!/SHIKONI MOMENTIN KUR ZIHET ROB KOMANDANTI I BATALIONIT TE TANKEVE RUSE Komandanti i batalionit…

5 months ago

Punon për Kosovën dhe është e martuar me kosovar, Ja çka i ndodh nga serbia!

Shkruan: Teuta Fazliu Edhe unë v iktima e rradhës për pasivizimin e adresës në komunën…

5 months ago

Edhe nje Shtet i ndihmon Putinit/Rusia i përgatit për luftë në Ukrainë mercenarët nga shteti i njohur i…

Një video e mercenarëve nga Siria që mbajnë në duar shenjën “Z”, që dominon nëpër…

5 months ago

Sa bukur është rregulluar Sahidja

Të gjiha motrat Mustafa në çdo kohë janë qendër e medieve rozë. Duke u dalluar…

5 months ago

Ja çfarë skenash bënë Semi në banjo

Semi Jaupaj është këngëtarja e talentuar nga Shqipëria që për vite me rradhë është dëshmuar…

5 months ago