Categories: LAJME

Konfirmohet nga Rusia: Ushtria e Ukrainës na mbyti dy oficerë të njesisë speciale

Dy oficerë të ‘OMON’-sistem i njësive speciale të policisë brenda Gardës Kombëtare të Rusisë, janë vr*arë në Ukrainē.
Kështu u bë e ditur nga një faqe e lajmeve ruse, nga Tuva-vendi ku vinin dy oficerët.

Sipas tyre të dy u vr*anë ‘’duke kryer detyrën e shenjtë ushtarake’’.

Kryetari i Tuva’s shprehu ngushëllime për familjarët e të humburve.

Kujtojmë se Iuftimet po vazhdojnë për ditën e 18 me radhë, ndërsa deri tani janë raportuar humbje të mëdha të Rusisë, madje edhe disa nga figurat kyçe të forcave ruse.

admin

Recent Posts

New data shows Gazeta e Pavarur is the top quality and most trusted newspaper in Balkan

The latest PAMCo results show "Gazeta e Pavarur" is the most read quality news publisher…

4 months ago

SHIKONI MOMENTIN KUR ZIHET ROB KOMANDANTI I BATALIONIT TE TANKEVE RUSE

E FUNDIT!!/SHIKONI MOMENTIN KUR ZIHET ROB KOMANDANTI I BATALIONIT TE TANKEVE RUSE Komandanti i batalionit…

5 months ago

Punon për Kosovën dhe është e martuar me kosovar, Ja çka i ndodh nga serbia!

Shkruan: Teuta Fazliu Edhe unë v iktima e rradhës për pasivizimin e adresës në komunën…

5 months ago

Edhe nje Shtet i ndihmon Putinit/Rusia i përgatit për luftë në Ukrainë mercenarët nga shteti i njohur i…

Një video e mercenarëve nga Siria që mbajnë në duar shenjën “Z”, që dominon nëpër…

5 months ago

Sa bukur është rregulluar Sahidja

Të gjiha motrat Mustafa në çdo kohë janë qendër e medieve rozë. Duke u dalluar…

5 months ago

Ja çfarë skenash bënë Semi në banjo

Semi Jaupaj është këngëtarja e talentuar nga Shqipëria që për vite me rradhë është dëshmuar…

5 months ago