Categories: LAJME

“Ka humbur Serbia e do humbasin edhe ata që matën me Rifatin”/ Geci ‘godet’ kundërshtarët e Bekim Jasharit

Veprimtari i LDK-së, Halil Geci po vazhdon përkrahjen e tij për Idealin e Bekim Jasharit.
Geci përmes një postimi në Facebook, ka publikuar disa fotografi së bashku me Rifatin dhe nipat e tij.

Ai thotë se kushdo që matet me Rifatin dhe nipat e tij kanë me humbur, duke shtuar se përballë familjes Jashari ka humbur Serbia e do humbasin edhe kumbarët e tyre.

Geci thotë se tashmë në Skenderaj kanë ra flamujt e partive politike, dhe Drenicës do të ia kthej nderin Bekim Jashari.

Postimi i plotë:

Ata që po maten në peshore me Rifatin dhe nipat e tij, kanë me humbur, ka humbur Serbia do humbin edhe kumbarët e tyre.

Në Skenderaj sot ranë partitë, deri më sot Drenica ishte e shpërndarë nëpër parti, me hyrjen e Bekim Jasharit në listën e pavarur IDEAL, ranë flamujt partiak, e gjithë Drenica me familjen Jashari.

Ata që preken NERVIN qendrorë të trupit të Drenicës të Kosovës e të gjithë shqiptarisë duke i shqyer posterat dhe etiketuar Bekimin sot në Llaushë e panë turpin.

Kurse me 17 tetor në mbrëmje do të ndahen të pa fytyrë. Ata që për 22 vjet i rrejshin Jasharajt jemi me ty, ata paskan pasur me hile, qitjav dorën rreth qafe e vidhë në emër të tyre, në Llaushë ju ra maska.

Sot fshati Llaushë i tëri me DJEPIN e Lirisë, me listën e pavarur IDEAL dhe kryetarin Bekim Jasharin ishim të bashkuar si dikur kur i bashkuam pushkët me Ademin, Hamzen dhe Shabanin.

Sot prapë së bashku, por me pasardhësit e tyre unë dhe Rifati me yjet që u rriten dhe po shkëlqejnë Shabanin, Ademin dhe Hamzën junioret e atdheut tonë, te bashkuar rreth Rifatit e Bekimit e tërë Drenica një zëri me dajre e këngë e valle po ja kthejmë nderin e humbur Skenderajt, duke e përkrahur më të mirin më të urtin dhe më intelektualin i cili për katër vite i ka dhënë një frymë të re Skenderajt me zhvillim ekonomik, arsimor, dhe shëndetësor Drenicës.

Me 17 tetor i madh e i vogël te kutia për ta votuar të parin e Skenderajt Bekimin që ia kthej nderin e humbur Drenicës ashtu siç ja kthyen nderin Shabani, Ademi dhe Hamëza Kosovës.

admin

Recent Posts

Kunata e Leartës shfaqet e veshur me komplete, mahnitë me pamjen

Neca Tërnava është një emër tani shumë i njohur për publikun. U bë e njohur…

3 hours ago

Nuk e ka muajin që kur u bë nënë për herë të dytë, Belkiz reklamon të pasmet rrugëve të Gjermanisë

Milot Rashica dhe Belkiz Kera, tashmë janë bërë prindër për herë të dytë. Çifti i…

3 hours ago

Njihuni me kandidaten më të votuar të të gjitha partive për Asamblenë e Fushë Kosovës

Pas zgjedhjeve lokale gjysma e komunave shkon në balotazh, e mes tyre edhe komuna e…

3 hours ago

S’ kisha me besua se një Drenicë ka me iu gëzua humbjes së djalit t’Hamëz Jasharit

Edhe aktori dhe shkrimtari Çun Lajçi ka reaguar pas humbjes së Bekim Jasharit në Skenderaj.…

3 hours ago

LAJMI FUNDIT:Tërmkolli parashikon zgjedhje të reja nacionale nëse VV-ja humb balotazhin në…

Ish-deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Melihate Tërmkolli ka parashikuar zgjedhje të reja nacionale në…

3 hours ago

Kryediplomati kroat: Incidentet e fundit në kufirin Kosovë-Serbi janë shqetësim serioz, situata në Ballkan po përkeqësohet

Ministri i Jashtëm kroat, Gordan Grlić Radman vlerëson se situata në Ballkanin Perëndimor po përkeqësohet…

3 hours ago