Categories: LAJME

Ish këshilltari i Kushnerit: Evropa është e rëndësishme të ketë një burrështetas si Thaçi në krye të shtetit

Autori i librit, Jaques Baudoin kishte shkruar një libër për Hashim Thaçin. Duke folur për librin, tha se është shumë e zorshme të gjejë një burrështetas si Hashim Thaçi i cili mendon edhe për të ardhmen.

Ai tha se burrështetas si Thaçi është vështirë të gjenden edhe në Francë.

Ai po ashtu shtoi se universiteti duhet të luftojë për një shtet të së drejtës, dhe për të luftuar por të vërtetën që ka synuar edhe autori ta bëjë përmes këtij libri.

“Kam qenë i impresionuar nga Thaçi sepse nuk është shumë e zorshme të kemi një lider i cili ka vizion të gjatë për një kob të gjatë i cili mendon edhe për fëmijët e fëmijëve i cili mendon 29 vite më herët çka dot bëhet. I cili në këtë vizion politik duhet të përfshijë gjithë shtetin. Po shtoj se Evropa është e rëndësishme të ketë një burrështetas të këtij niveli në krye të shtetit, sepse e duam apo jo një pjesë të paqes në Evropë është mbi Kosovën dhe kraharorin e zoti Thaçit në një mënyrë duhet të jeni krenar. Nuk është kompliment falls që po ja jap atij, është objektive, sepse kam pas shumë burrështetas në Francë të cilët nuk janë në nivel të zotit Thaçi. Duhet të jemi krenar një burrështetas në krye të shteti dhe një shtet i cili lufton për ekzistimin e të vërtetës, të paqes dhe që shteti të avancojë dhe të jetë shembull për shtetet e Evropës”, tha autori.

Autori i librit ishte këshilltar i ish-administratorit të UNMIK- ut në Kosovë, Bernard Kushner.

admin

Recent Posts

New data shows Gazeta e Pavarur is the top quality and most trusted newspaper in Balkan

The latest PAMCo results show "Gazeta e Pavarur" is the most read quality news publisher…

3 months ago

SHIKONI MOMENTIN KUR ZIHET ROB KOMANDANTI I BATALIONIT TE TANKEVE RUSE

E FUNDIT!!/SHIKONI MOMENTIN KUR ZIHET ROB KOMANDANTI I BATALIONIT TE TANKEVE RUSE Komandanti i batalionit…

3 months ago

Punon për Kosovën dhe është e martuar me kosovar, Ja çka i ndodh nga serbia!

Shkruan: Teuta Fazliu Edhe unë v iktima e rradhës për pasivizimin e adresës në komunën…

4 months ago

Edhe nje Shtet i ndihmon Putinit/Rusia i përgatit për luftë në Ukrainë mercenarët nga shteti i njohur i…

Një video e mercenarëve nga Siria që mbajnë në duar shenjën “Z”, që dominon nëpër…

4 months ago

Sa bukur është rregulluar Sahidja

Të gjiha motrat Mustafa në çdo kohë janë qendër e medieve rozë. Duke u dalluar…

4 months ago

Ja çfarë skenash bënë Semi në banjo

Semi Jaupaj është këngëtarja e talentuar nga Shqipëria që për vite me rradhë është dëshmuar…

4 months ago