Categories: LAJME

Hasani: Janë mësu me ua hjekë lloçin Fatmir Limaj, këta as borën nuk munden me e hjekë

Ish kandidati për kryetar të Komunës së Podujevës Xhemajl Hasani, ka reaguar pas debateve të fundit rreth mospastrimit të rrugëve nga bora, nga ministria e Infrastrukturës, që udhëhiqet nga Liburn Aliu.

Hasani e ka thumbuar Qeverinë, duke thënë se as borën nuk mund ta hjekin.

Tutje, ai thotë se janë mësuar t’u pastrohen rrugët nga kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj.

“Janë mësu këta me ua hjek lloçin Fatmir Limaj, këta as borën nuk mundin me e hjekë”, shkruan Hasani.

Reagimi i tij vjen pas ankesave për bllokimin e rrugëve nga reshjet e borës.

admin

Recent Posts

”Kanë qenë të lidhur jashtë këta apo janë zënë?”/ Donaldi ia thotë troç Einxhelit: Do të flasim për atë që kemi pasur jashtë

Gjatë kësaj jave, Einxhel Shkira dhe Donald Veshaj kanë pasur p ërplasje të forta mes…

8 hours ago

Monika Lubonja Zvishet e tëra për të shijuar masazhin në Big Brother VIP (VIDEO)

Në shtëpinë e Big Brother VIP, ngjarjet po bëhen gjithmonë e më interesante. Mbrëmjen e…

8 hours ago

Adriana Matoshi: Kur jam njoftuar me Keithin, kam thënë me vete ‘pse vajza ime nuk e ka një fat si ky, që të ketë dikë të tillë në krahë’

Aktorja e njohur shqiptare, Adriana Matoshi, ka qenë e ftuar së fundmi në emisionin “Goca…

8 hours ago

Gjenerali serb kërcënonKosovën: Nëse FSK kalon pa pëlqimin e KFOR-it në veri dijeni mirë që ne do të…

Krye-shefi i shtabit të përgjithshëm të Ushtrisë së Serbisë gjenerali Milan Mojsiloviç ka deklaruar se…

8 hours ago

Eskalon Kimete Berisha: Albin Kurti është indirekt Rankoviqi i ditëve tona

Analistja Kimete Berisha ka shpërthyer në akuza në drejtim të Qeverisë Kurti, ajo me anë…

8 hours ago

Ish-komandanti i UÇK: Isa Mustafa e Halil Bicaj nuk i lejuan ushtarët me uniformë të UÇK në varrimin e Ahmet Krasniqit

Hafir Hoxha, ish Komandant i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës përmes një shkrimi të gjatë në…

9 hours ago