Categories: LAJME

Habit me postimin moderatori Arian Çani: Ja çfarë po ndodh në lagjen time, janë nja dy që…

Moderatori Arian Çani nëpërmjet portalit të tij “Zonë e Lirë” ka denoncuar pronarin e një prej vilave në Rolling Hills, Laert Duraj se dy qentë e tij të tërbuar po k ërcënojnë banorët e kësaj zone.

Nuk dihet nëse bëhet fjalë për deputetin e Partisë Socialiste në Gjirokastër apo për pronarin e Palma Novas. Kjo pasi deputeti dhe pronari i Palma Novës ngatërrohen shpesh me njëri tjetrin por këtë herë bëhet fjalë për pronarin e Palma Novës.

Emrin i Laert Durajt më pas është fshirë nga postimi duke u shënuar “personazh jo pak i njohur”. Ai thekson se asnjë nga banorët përreth nuk guxon t’i kërkojë të zotit të qenve t’i qetësojë.

Ai në fund bën një lutje që kush ka miqësi apo autoritet të ndërhyjë. Postimi i plotë:

S.O.S Situatë e rënduar nga dy qen të t ërbuar në Rolling Hill. Prej disa muajsh tashmë, dy qen të t ërbuar ulërasin dhe le hin me një fuqi të jashtëzakonshme si dhe kërcë nojnë çdo kalimtar të rritur e fëmijë që kalon paqësisht në rrugë. Qentë e tërbuar po t merrojnë nga zhurma gjithë banorët përreth por askush nuk gu xon t’i kër kojë të zotit t’i qetësojë. Arsyet kuptohen lehtësisht. Do mjaftonte një instruktor qensh dhe problemi do ishte zgjidhur për tre ditë. Por jo. Pronari i qenve, një personazh jo pak i njohur në disa komunitete, as nuk denjon të reagojë. Kush ka miqësi ose autoritet për t’ia kërkuar këtë të zotit, është i lutur të ndërhyjë. Do ju informojmë më tej në ditët në vijim… /Hashtag.al

admin

Recent Posts

Pavarësisht se dështoi në matjet zyrtare, Florian Marku: Nesër vjen titulli i parë për mua, kam ëndërruar shumë për këtë moment

Pavarësisht se dështoi në matjet e para zyrtare të bëra sot, Florian Marku ka thënë…

17 mins ago

Helikopterët e ushtrisë serbe fluturuan pranë kufirit me Kosovën, eksperti i sigurisë e konsideron tentim agresioni

Tre helikopterë të forcave të armatosura serbe janë parë sot pasdite duke fluturuar në territorin…

19 mins ago

Ministri Mehaj: Ndihuni të sigurt sepse bashkë me aleatët tanë jemi për ju gjithmonë

Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj, ka përmendur të arriturat e ministrisë që ai drejton në…

21 mins ago

Adrola Dushi shfaqet sensuale me foto nga ashensori

Adrola Dushi postoi një fotografi të re. Ajo erdhi me një pozë të bukur nga…

22 mins ago

Me Oltin u kap keq/ Lindita është dashuruar dhe flet për vjehrrën: Me të bëj thashetheme, më vinë dhe meshkuj në sallon…

Në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon u diskutua për thashethemet dhe raportin e shqiptarëve…

27 mins ago

Lajm shumë i mirë! Shqiptarët do udhëtojnë pa viza në një nga shtetet më të pasura të botës

Të gjithë shqiptarët mund të udhëtojnë pa viza në Arabinë Saudite. Në mbledhjen e sotme…

3 hours ago