Categories: LAJME

Goli i jashtëzakonshëm i Rashicës nuk harrohet lehtë, UEFA e rikujton ‘raketën’ e vushtrriasit ndaj Ishujve Faroe

Milot Rashica është njëri nga yjet më të mëdha që ka Përfaqësuesja e Kosovës, njëherit futbollisti i vetëm i Dardanëve që luan në elitën e futbollit.

25-vjeçari ka shënuar deri më tani gjashtë gola me fanellën e Kosovës, por sigurisht që për të më i rëndësishmi mbetet ai i pari.

Vushtrriasi golin e parë me fanellën e Dardanëve e kishte shënuar në vitin 2018 në udhëtim te Ishujt Faroe.

Sulmuesi nga Kosova kishte realizuar një gol të jashtëzakonshëm nga distanca, gol që faqja zyrtare e Kampionatit Evropian Euro 2024 ka vendosur të na rikujtojë.

“Në këtë ditë në vitin 2018, Milot Rashica”, ka shkruar faqja zyrtare e UEFA-së.

Ky ishte goli i parë i Rashicës me fanellën e Kosovës, teksa deri më tani në 36 ndeshje ka shënuar gjashtë gola e ka asistuar në shtatë të tjerë.

admin

Recent Posts

Kunata e Leartës shfaqet e veshur me komplete, mahnitë me pamjen

Neca Tërnava është një emër tani shumë i njohur për publikun. U bë e njohur…

2 hours ago

Nuk e ka muajin që kur u bë nënë për herë të dytë, Belkiz reklamon të pasmet rrugëve të Gjermanisë

Milot Rashica dhe Belkiz Kera, tashmë janë bërë prindër për herë të dytë. Çifti i…

2 hours ago

Njihuni me kandidaten më të votuar të të gjitha partive për Asamblenë e Fushë Kosovës

Pas zgjedhjeve lokale gjysma e komunave shkon në balotazh, e mes tyre edhe komuna e…

2 hours ago

S’ kisha me besua se një Drenicë ka me iu gëzua humbjes së djalit t’Hamëz Jasharit

Edhe aktori dhe shkrimtari Çun Lajçi ka reaguar pas humbjes së Bekim Jasharit në Skenderaj.…

2 hours ago

LAJMI FUNDIT:Tërmkolli parashikon zgjedhje të reja nacionale nëse VV-ja humb balotazhin në…

Ish-deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Melihate Tërmkolli ka parashikuar zgjedhje të reja nacionale në…

2 hours ago

Kryediplomati kroat: Incidentet e fundit në kufirin Kosovë-Serbi janë shqetësim serioz, situata në Ballkan po përkeqësohet

Ministri i Jashtëm kroat, Gordan Grlić Radman vlerëson se situata në Ballkanin Perëndimor po përkeqësohet…

2 hours ago