Categories: LAJME

Fondacioni “Avni Hyseni” mbyll iniciativën për Drinor Gashin nga Gjilani: Për 24 orë u siguruan mbi 152 mijë euro

Fondacioni Humanitar “Avni Hyseni” përmes bamirësve ka arritur që brenda 24 orëve të sigurojë shumën e nevojshme për trajtimin shëndetësorë të 27-vjeçarit nga Gjilani, Drinor Gashi.

“Nga Gjilani dhe thellësia e shpirtit ju themi faleminderit secilit prej juve që na besuat, mbështetët dhe së bashku arritëm shumën e 152,500 eurove për vetëm 24 orë”, njofton Fondacioni Humanitar “Avni Hyseni”.

“Besimin e shenjtë dhe mbështetjen e pa rezervë që kemi pas gjithmonë në rrugëtimin shumë vjeçar në Humanizëm tek Bamirësit edhe në rastin e 27 vjeçarit Drinor Gashi nga Gjilani do e ruajmë kudo e në çdo kohë siç edhe do na jep shumë forcë që të vazhdojmë dhe kontribuojmë bashkë si një trup për secilin që ka nevojë”.

“Shuma e siguruar do i shërbej Drinorit i cili fatkeqësisht po lufton me jetën e përball shumë sëmundjeve të rënda edhe pse e kemi kalu kërkesën fillestare prej 100,000 euro por gjendja e tij e rend nuk na jep mundësi qetësie tani për tani”.

“E gjithë shuma e grumbulluar do jetë e deponuar në Fondacionin Humanitar “Avni Hyseni” dhe për çka do që i riu Drinor Gashi ka nevojë, do jemi të gatshëm t’i përgjigjemi”.

Duke lutur Zotin që të bëjë mrekulli dhe të shërohet i riu, Fondacioni Humanitar “Avni Hyseni” mbyll iniciativën për Drinor Gashin nga Gjilani.

admin

Recent Posts

New data shows Gazeta e Pavarur is the top quality and most trusted newspaper in Balkan

The latest PAMCo results show "Gazeta e Pavarur" is the most read quality news publisher…

1 month ago

SHIKONI MOMENTIN KUR ZIHET ROB KOMANDANTI I BATALIONIT TE TANKEVE RUSE

E FUNDIT!!/SHIKONI MOMENTIN KUR ZIHET ROB KOMANDANTI I BATALIONIT TE TANKEVE RUSE Komandanti i batalionit…

2 months ago

Punon për Kosovën dhe është e martuar me kosovar, Ja çka i ndodh nga serbia!

Shkruan: Teuta Fazliu Edhe unë v iktima e rradhës për pasivizimin e adresës në komunën…

2 months ago

Edhe nje Shtet i ndihmon Putinit/Rusia i përgatit për luftë në Ukrainë mercenarët nga shteti i njohur i…

Një video e mercenarëve nga Siria që mbajnë në duar shenjën “Z”, që dominon nëpër…

2 months ago

Sa bukur është rregulluar Sahidja

Të gjiha motrat Mustafa në çdo kohë janë qendër e medieve rozë. Duke u dalluar…

2 months ago

Ja çfarë skenash bënë Semi në banjo

Semi Jaupaj është këngëtarja e talentuar nga Shqipëria që për vite me rradhë është dëshmuar…

2 months ago