Categories: LAJME

E turpshme për Drenicën festa deri në dalldisje pse u mposht familja Jashari

Zgjedhjet janë vet Demokracia. Edhe Drenica zgjidhi kënd deshi. Por, festa në ekstazë, dalldisja pse u mposht djali i Hamëz Jasharit, Bekimi është e pakuptimtë.

Janë disa zgjedhje që duhet të kalojnë në heshtje. Paj duke u skuqë nga sikleti që dikush tjetër ua mbushi mendjen më tepër.

Por, në Drenicë ndodhi festa më e madhe në vend. Festë që e hoqët qafe familjen Jashari, apo? Kfilluni o të mjerë.

Pa sakrificën e familjes Jashari, Skënderaj ende do të quhej Serbicë, ndërsa Kosova, Kosmet.

Ata janë vet liria. Kosova iu ka borxh deri në pafundësi çdo gjë. Nuk mund të gëzohet askush pse u mposht Bekimi. Ai ka punuat me zell për tua përmbushë jetën, ndërsa nuk është akuzu për asgjë të keqe asnjëherë.

Të gjithë ju që jeni dalldisë, shkoni përkuluni para Jasharajve dhe kërkoni falje. Do t’jua falin, pasi për ta liria jonë ishte shumë e shtrenjtë. Pas faljes, gëzojeni lirinë sa të doni, lirinë që na dhuruan kjo familje legjendare, me plot bashkëIuftëtarë tjerë.

admin

Recent Posts

”Kanë qenë të lidhur jashtë këta apo janë zënë?”/ Donaldi ia thotë troç Einxhelit: Do të flasim për atë që kemi pasur jashtë

Gjatë kësaj jave, Einxhel Shkira dhe Donald Veshaj kanë pasur p ërplasje të forta mes…

9 hours ago

Monika Lubonja Zvishet e tëra për të shijuar masazhin në Big Brother VIP (VIDEO)

Në shtëpinë e Big Brother VIP, ngjarjet po bëhen gjithmonë e më interesante. Mbrëmjen e…

9 hours ago

Adriana Matoshi: Kur jam njoftuar me Keithin, kam thënë me vete ‘pse vajza ime nuk e ka një fat si ky, që të ketë dikë të tillë në krahë’

Aktorja e njohur shqiptare, Adriana Matoshi, ka qenë e ftuar së fundmi në emisionin “Goca…

9 hours ago

Gjenerali serb kërcënonKosovën: Nëse FSK kalon pa pëlqimin e KFOR-it në veri dijeni mirë që ne do të…

Krye-shefi i shtabit të përgjithshëm të Ushtrisë së Serbisë gjenerali Milan Mojsiloviç ka deklaruar se…

9 hours ago

Eskalon Kimete Berisha: Albin Kurti është indirekt Rankoviqi i ditëve tona

Analistja Kimete Berisha ka shpërthyer në akuza në drejtim të Qeverisë Kurti, ajo me anë…

9 hours ago

Ish-komandanti i UÇK: Isa Mustafa e Halil Bicaj nuk i lejuan ushtarët me uniformë të UÇK në varrimin e Ahmet Krasniqit

Hafir Hoxha, ish Komandant i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës përmes një shkrimi të gjatë në…

10 hours ago