Categories: LAJME

E PABESUESHME!!Presidenti i Ukraines Zelensky ”con pesh” gjithe boten, e merr ne telefon Edi Ramen !! Nuk ua mer mendja cfare i thote…

Presidenti i Ukrainës, Volodymir Zelensky, ka njoftuar se sot ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Ai ka shkruar se me Ramën kanë biseduar rreth punës së përbashkët së Ukrainës dhe Shqipërisë në Kombet e Bashkuara.

Tutje Zelensky ka shtuar se vendi i tij e vlerëson mbështetjen e Shqipërisë, raporton Paparaci.

“Pata një bisedë telefonike me Kryeministrin e Shqipërisë Edi Ramës. Folëm për luftën kundër pushtuesve rusë. U diskutua për punën e përbashkët në kuadër të Kombeve të Bashkuara. Ne vlerësojmë ndihmën praktike dhe mbështetjen e Shqipërisë në këtë kohë të vështirë. Ne po bëjmë gjithçka për t’i dhënë fund luftës. #StopRusia”, shkruan ai.

admin

Recent Posts

New data shows Gazeta e Pavarur is the top quality and most trusted newspaper in Balkan

The latest PAMCo results show "Gazeta e Pavarur" is the most read quality news publisher…

3 months ago

SHIKONI MOMENTIN KUR ZIHET ROB KOMANDANTI I BATALIONIT TE TANKEVE RUSE

E FUNDIT!!/SHIKONI MOMENTIN KUR ZIHET ROB KOMANDANTI I BATALIONIT TE TANKEVE RUSE Komandanti i batalionit…

3 months ago

Punon për Kosovën dhe është e martuar me kosovar, Ja çka i ndodh nga serbia!

Shkruan: Teuta Fazliu Edhe unë v iktima e rradhës për pasivizimin e adresës në komunën…

4 months ago

Edhe nje Shtet i ndihmon Putinit/Rusia i përgatit për luftë në Ukrainë mercenarët nga shteti i njohur i…

Një video e mercenarëve nga Siria që mbajnë në duar shenjën “Z”, që dominon nëpër…

4 months ago

Sa bukur është rregulluar Sahidja

Të gjiha motrat Mustafa në çdo kohë janë qendër e medieve rozë. Duke u dalluar…

4 months ago

Ja çfarë skenash bënë Semi në banjo

Semi Jaupaj është këngëtarja e talentuar nga Shqipëria që për vite me rradhë është dëshmuar…

4 months ago