Lajmet

Ushtari i UÇK-së: O qenefa, Hashimi s’ka ikë prej luftës, e knej e shani, merrni shembull në Ukrainën

Ushtari i UÇK-së Nuredin Gashi është shprehur i mllefosur me disa qytetarë të Kosovës të cilët e fyejnë dhe i…

5 months ago

Ukraina kap “tradhtarin” që i dha informata Rusisë për bombardimin në Kyiv – publikon incizime

Shërbimi Inteligjent ukrainas ka prangosur një ukrainas i cili u ka dhënë informacioneve forcave ruse përfshirë edhe bombardimin e kullës…

5 months ago

Zelensky-NATO-s: Na dërgoni aeroplanë luftarakë! Nëse ne nuk jemi më, Zoti na ruajt, por këto 3 vende do të jenë të radhës

Presidenti i Ukrainës Zelensky i ka bërë thirrje Perëndimit që t’i dërgojë avionë luftarakë. “Nëse nuk keni fuqinë për të…

5 months ago

E FUNDIT/ Mbyllen bisedimet mes palëve! Marrëveshje paqeje me Rusinë? Ukraina del me reagim URGJENT!

“Rusia dhe Ukraina do të vazhdojnë negociatat në raundin e tretë në të ardhmen e afërt”-kështu u shpreh për Reuters…

5 months ago

Zelensky: Kurrë nuk do t’i dorëzohem rusëve. Do të qëndrojmë në këmbë deri në fund

Delegacioni rus dhe ai ukrainas kanë nisur raundin e dytë të bisedimeve. Ndërkohë një reagim ka ardhur nga presidenti i…

5 months ago

Emocionon i moshuari: Një muaj ha veç me long, krejt pensionin e jap për FSK

Një qytetar i moshuar është shprehur i gatshëm ta jap pensionin e tij për Fondin e Sigurisë së Kosovës. Madje…

5 months ago

Kryetari i qyteti ukrainas: Ka shumë sulme, nuk po arrijmë t’i marrim dot të plagosurit nga rruga

Qyteti port i Mariupolit në bregun e Detit të Zi në Ukrainë vazhdon të jetë nën sulme të vazhdueshme nga…

5 months ago

A janë shehidë ushtarrët çeçen që vrriten në Luftë, si përgjigjen hoxhallarët.?VIDEO

Lufta që po zhvillohet ditëve të fundit mes Ukrainës dhe Rusisë ka shënuar shumë dëme materiale por edhe humbje të…

5 months ago

Ushtria e Ukrainës eliminon komandantin më të vlefshëm të Putinit – “Spetsnaz” rusë

Një figurë e lartë ushtarake ruse është vrarë në Ukrainë, sipas mediave duke cituar një postim në rrjetet sociale nga…

5 months ago

‘Derdh’ sërish lot, Presidenti i Ukrainës dhe i drejton mesazh popullit të tij: Ju lutem mos u dorëzoni

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky postoi një video- mesazh të ri për popullin e tij në orët e para të mëngjesit…

5 months ago