LAJME

Ushtari ukrainas falënderon Britaninë për armët anti-tank, me të cilën ai shkatërroi një automjet të blinduar rus

Ushtari ukrainas të shtunën u ndje fitimtar, duke u treguar gazetarëve një automjet të blinduar rus të shkatërruar nga një…

5 months ago

Eurodeputeti bullgar, Kyuchyuk: Është koha që BE-ja të heq vizat për Kosovën dhe të gjitha vendet anëtare të njohin shtetësinë e saj

Anëtari i Parlamentit Evropian, Ilhan Kyuchyuk ka thënë se është koha që Bashkimi Evropian të heq vizat për Kosovës si…

5 months ago

Krasniqi viziton Thaçin e Veselin: Të fala të përzemërta nga Haga

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka vizituar në Hagë, dy ish-liderët e PDK-së, Hashim Thaçi e Kadri…

5 months ago

VIDEO/Lajmërohen edhe njëherë çeçenët, publikojnë pamje të reja nga nisja masive e tyre drejt Ukrainës

Pak para mesnatës, dhjetra çeçenë janë nisur drejt Ukrainës si përforcime për ushtarët rusë, shkruan GazetaDemos. Udhëtimin e tyre ata…

5 months ago

Deputetja e LDK-së: Prej se kanë ardhur në pushtet këta të VV-së, Kosova është kthyer prapa

Deputetja e LDK-së: Prej se kanë ardhur në pushtet këta të VV-së, Kosova është kthyer prapa Kryetarja e Komisionit për…

5 months ago

Propaganda kundër Ukrainës në tabloidet serbe, Viola Von Cramon i reagon ashpër Serbisë

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, pret nga Serbia të dënojë luftën brutale të Rusisë që ka…

5 months ago

Bekim Shyti: Thaçi ka dhënë shumë për UÇK-në, ka qenë drejtpërdrejtë në formacionet e ushtrisë

Ish komandant i Njësisë Speciale të UÇK-së në Zonën e Shalës z. Bekim Shyti, ka treguar rrëfimin e tij në…

5 months ago

Si ishin dërguar dy shqiptarë të UDB-së për ta vrarë veprimtarin Novosella në Turqi, si u dekonspiruan

Sabri Maxhuni (Novosella) Pas demonstratave të marsit të vitit 1981, erdhën në dyqanin tim në Adapazar të Turqisë, Abdullah Prapashtica,…

5 months ago

Cristiano Ronaldo bëhet zyrtarisht golashënuesi më i mirë në histori të futbollit

Cristiano Ronaldos ka thyer edhe zyrtarisht rekordin e Josef Bican, duke u bërë golashënuesi më i mirë në histori të…

5 months ago

Enca iu kundërpërgjigjet femrave që e urrejnë: I dashuri dhe ish-i juaj janë te mesazhet e mia duke mu lutur të ulem në fytyrat e tyre

Këngëtarja e njohur shqiptare, Enca Haxhia, së fundmi ka vendosur t’i japë vetes disa ditë të mira pushimi. Ajo ka…

5 months ago