LAJME

Ganimete Musliu e “Tepron” me deklaratën kundër kryeministrit Kurti ajo thotë se…

Anëtarja e kryesisë së PDK’së, Ganimete Musliu akuzoi kryeministrin Albin Kurti, se në 100 ditët e para të qeverisjes ka…

8 hours ago

Çun Lajçi, Kurtit: Albin bre, më more n’qafë edhe mua! Nënshkruaj si na po t’thonë se…

Aktori dhe shkrimtari Çun Lajçi, ka thënë se ish-kryeministri Isa Mustafa, kishte nënshkruar marrëveshjen e Brukselit për themelimin e Asociacionit…

8 hours ago

Vucic thotë se u pendua që ofendoi Kurtin: Për tri orë folën ‘budallallëqe’

Presidenti serb Aleksandar Vucic, është duke raportuar para Kuvendit serb në lidhje me takimin që zhvilloi në Bruksel me kryeministrin…

8 hours ago

Ministri i jashtëm kroat tmerron serbët, e përmend edhe Kosovën

“Serbia duhet të pranojë gjencidin në Srebrenicë nëse do të hyjë në BE” Shefi i diplomacisë kroate, Gordan Grliç Rradman,…

8 hours ago

Krejt çka i tha Shaip Kamberi sot Vuçiqit në Kuvendin e Serbisë

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi i ka thënë presidentit serb Aleksander Vuçiq se duhet të distancohet nga…

15 hours ago

Olti nuk paska lënë gjë pa i thënë Linditës, e ka lëshuar gjuhën fare/ U shpreh para të gjithëve: I ke nxjerrë Samiut….

Në puntatën e djeshme të “Përputhen+40”, Lindita shpërtheu në lot si kur rë më parë. Sh kak për këtë u…

15 hours ago

Kurti i lë përshtypje kryediplomatit italian me një tregim për lëng portokalli

Kryeministri Albin Kurti ka mbajtur një fjalim në Kuvendin e Kosovës me rastin e vizitës së Ministrit të Jashtëm të…

16 hours ago

S’duhet t’i pranojmë Borrelin dhe Lajçakun si ndërmjetësues, pa na njohur Spanja dhe Sllovakia!

Dialogu i përçudëm po rifillon në Bruksel, pa ndryshuar asghë. Kur, Kurti shkon atje të bisedojë, në krye të vendit…

16 hours ago

Antalia shndërrohet në ferr për Serbinë, 6 shtete ia tregojne vendin per Kosoven

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli, e cila ka kryesuar delegacionin nga Kosova në Samitin e Evropës Juglindore në Antalia,…

16 hours ago

Vuçiq na shuan Shpresat për njohjen e Kosovës ai thotë se nuk do ta nënshkruaj unë, por dikush pas..

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, duke paraqitur para Kuvendit të Serbisë raportin për dialogun me Kosovën, tha se ai nuk…

16 hours ago