LAJME

Vjen Paralajmerimi I Frikshem Për Albin Kurtin!! “Qeveria Në hije” Do Të Krijohet Menjëherë Pas Festave Të Fundvitit

Zyrtari i PDK-së Betim Gjoshi ka folur për formimin e kabinetit të “Qeverisë në hije” ngjashëm me praktikën e para…

1 hour ago

Analisti Politik Nga Serbia Që Po Trazon Gjithë Serbët: Albin Kurti Eshtë Kryeministri Më I Pastër Përballë Serbisë

Analisti politik nga Serbia, Branko Radun ka komentuar zhvillimet politike Kosovë-Serbi. Ai gjatë analizës së tij e ka vlerësuar lartë…

1 hour ago

Serbet Po Plasin!! Përkrahësi I Aksionit Policor Në Veri Bëhet Njeriu Kryesor Në Austri

Ministri i Punëve të Jashtme të Austrisë, Karl Nehammer, nga sot bëhet kryetari i Partisë Popullore që është subjekti më…

1 hour ago

Urime Kosovë! Austria Ofron Ndihmën E Madhe Për Vendin Tonë Që Po Cmend Serbët

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është mirëpritur në rezidencën e Kancelarisë Federale të Austrisë nga Kancelari i Austrisë, Alexander Schallenberg,…

1 hour ago

Kryeministri Johnson “Çon Peshë” Gjithë Europën Me Deklaratën: Kosova Po Përjeton Kërcënimin Më Të Madh Prej Të 90-ave

Kryeministri britanik, Boris Johnson, ka vlerësuar se gjendja në Ballkanin Perëndimor është në kulmin e tensioneve, më të lartin që…

1 hour ago

SHBA Ultimatum I Prerë Drejtuar Bullgarisë: Keni 40 Ditë Kohë Për Të Hequr Veton Për Tiranën dhe Shkupin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë vendosur ultimatum Bullgarisë që deri në fund të vitit duhet të zgjidhë çështjen…

1 hour ago

Gjithcka Mori Fund!! Beogradi Në Ferr,”Serbia Do T’a Njohë Kosovën”,Zbulohet Dokumenti Në Parlamentin Serb

Partia Popullore Serbe ka akuzuar Qeverinë e Serbisë se “nuk e ka përmendur në asnjë pikë Kosovën në Ligjin për…

1 hour ago

Brukseli Dhe Gjithë Serbia Bien Në “Dy Gjunje” Nga Vendimi I Londrës Që Të Dërgojë Emisar Një Ushtarak Të Fuqishëm Në Ballkan

Ish-kreu i Komitetit Ushtarak të NATO-s, Sir Stuart Peach, do të jetë i dërguari special i Mbretërisë së Bashkuar për…

1 hour ago

Vuciq e tepron me disa fjalë për shqiptarët / “Le ta dinë shqiptarët ciIit shtet i përkasin…”

Vuciq e tepron me disa fjalë për shqiptarët / “Le ta dinë shqiptarët ciIit shtet i përkasin…” -“Ne do të…

2 hours ago

Përveç zyrtarëve komunalë, policia arrestoi edhe 19 qytetarë që dyshohen për dallavere me subvencione

Policia e Kosovës sot ka arrestuar 31 persona të cilët dyshohen për keqpërdorim me subvencione, raporton Express Nga 31 të…

2 hours ago