Categories: Lajmet

Buzhala: Ky dhandrri i Liburnit ju kish thanë shokëve, paret e Brezovicës i japim për fond të ushtrisë

Dje, mediumi Paparaci ka raportuar se “Berat Lahu, dhëndrri i ministrit të Infrastrukturës, Liburn Aliu, është arrestuar sot nën dyshimin për lëshimin e lejeve ndërtimore në Parkun Kombëtar të Sharrit, raporton Paparaci”.

Por më vonë kishte informuar opinionin publik se dhëndrri i Ministrit Liburn Aliu nuk ishte arrestuar se nuk ishte gjetur në shtëpinë e tij.

Për këtë situatë ka folur edhe gazetari Berat Buzhala, ku ishte tallur me Shefin e Asamblistëve të VV-së në Prishtinë, njëkohësisht dhëndrrin e Ministrit Liburn Aliut.

Ai ka shkruar se “Ky dhandrri i Liburnit ju kish pas thane shokeve “djem, ckado qe te fitojme prej Brezovices po i japim per me ble tenka e aeroplana ne fond te ushtrise”. Bè bojke njoni qe osht kane qaty kur kane fole”.

admin

Recent Posts

New data shows Gazeta e Pavarur is the top quality and most trusted newspaper in Balkan

The latest PAMCo results show "Gazeta e Pavarur" is the most read quality news publisher…

4 months ago

SHIKONI MOMENTIN KUR ZIHET ROB KOMANDANTI I BATALIONIT TE TANKEVE RUSE

E FUNDIT!!/SHIKONI MOMENTIN KUR ZIHET ROB KOMANDANTI I BATALIONIT TE TANKEVE RUSE Komandanti i batalionit…

5 months ago

Punon për Kosovën dhe është e martuar me kosovar, Ja çka i ndodh nga serbia!

Shkruan: Teuta Fazliu Edhe unë v iktima e rradhës për pasivizimin e adresës në komunën…

5 months ago

Edhe nje Shtet i ndihmon Putinit/Rusia i përgatit për luftë në Ukrainë mercenarët nga shteti i njohur i…

Një video e mercenarëve nga Siria që mbajnë në duar shenjën “Z”, që dominon nëpër…

5 months ago

Sa bukur është rregulluar Sahidja

Të gjiha motrat Mustafa në çdo kohë janë qendër e medieve rozë. Duke u dalluar…

5 months ago

Ja çfarë skenash bënë Semi në banjo

Semi Jaupaj është këngëtarja e talentuar nga Shqipëria që për vite me rradhë është dëshmuar…

5 months ago