Categories: LAJME

Buzhala: Albin pse e rrejshe popullin në fushatë thojshe ka me liru çmimin

Shkruan: Berat Buzhala

Albin Kurtin fajin per shtrenjtimin e rrymes po ia len qeverive te kalume. Mire bre bir, po ti pse e rrejshe popullin gjate fushatave zgjedhore qe kur te fitojsh ti ki me e liru cmimin? Mos m’thuj qe nuk e ke dite sa keq eshte puna, se qaty e ke pase Mimozen qe ka punu ne shumicen e qeverive, ka mujte me te kallxu ajo.

Realiteti eshte me i thjeshte, per 10 vjet ke fole cka ka pase qef populli me ni, e jo qysh eshte puna ne realitet. Qe po te tregon Berati ty: Ki me deshtu ne ekonomi ne cdo drejtim. Ki me deshtu ne Trepce, vec ki me shti pare pa lidhje.

Ki me deshtu ne Telekom, vec ki me shti pare pa lidhje. Ki me deshtu ne Fond Sovran, vec ki me harxhu energji dhe kohe pa lidhje. Modeli i Albinit i shtetit eshte i provuar qe nuk funksionon ne realitet. Modeli i Albinit eshte model ku shteti dhe qeveria jane edhe lojtar edhe refer. Nuk shkon kjo.

Mos me thuni qe eshte model skandinav, sepse nuk eshte. Mos me thuni qe Fondi Sovran eshte model norvegjez, se nuk eshte. Norvegjia paret e naftes i shtin qaty, e na cka? Hajgare more je ti me krejt ekipin tend. Jeni mbledhe do avanturista me e provu dicka qe ka deshtu para 100 vjeteve, ama Albinit ia merr mendja qe kerkush nuk ka dite, e i ka ardhe rendi ketij.

admin

Recent Posts

New data shows Gazeta e Pavarur is the top quality and most trusted newspaper in Balkan

The latest PAMCo results show "Gazeta e Pavarur" is the most read quality news publisher…

1 month ago

SHIKONI MOMENTIN KUR ZIHET ROB KOMANDANTI I BATALIONIT TE TANKEVE RUSE

E FUNDIT!!/SHIKONI MOMENTIN KUR ZIHET ROB KOMANDANTI I BATALIONIT TE TANKEVE RUSE Komandanti i batalionit…

2 months ago

Punon për Kosovën dhe është e martuar me kosovar, Ja çka i ndodh nga serbia!

Shkruan: Teuta Fazliu Edhe unë v iktima e rradhës për pasivizimin e adresës në komunën…

2 months ago

Edhe nje Shtet i ndihmon Putinit/Rusia i përgatit për luftë në Ukrainë mercenarët nga shteti i njohur i…

Një video e mercenarëve nga Siria që mbajnë në duar shenjën “Z”, që dominon nëpër…

2 months ago

Sa bukur është rregulluar Sahidja

Të gjiha motrat Mustafa në çdo kohë janë qendër e medieve rozë. Duke u dalluar…

2 months ago

Ja çfarë skenash bënë Semi në banjo

Semi Jaupaj është këngëtarja e talentuar nga Shqipëria që për vite me rradhë është dëshmuar…

2 months ago