Categories: LAJME

Axha i Konjufcës: Nxehu me rrymë dhe ankohu për çmimin nuk shkon

Axha i kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Glauk Konfjuca, Rabit Konjufca ka komentuar situatën e fundit rreth shtrenjtimit të energjisë elektrike në Kosovë.

Sipas Konjufcës nuk është e drejtë që edhe të nxehemi me rrymë edhe të ankohemi për çmime.

Shtrenjtimi i energjisë elektrike sipas tarifave të reja të propozuara nga ZRRE, ka shkaktuar pakënaqësie të shumta tek qytetarët. Të shumta janë ankesat për rritjen e këtyre çmimeve, derisa axha i Glauk Konfjucës, Rabiti ka dalë me një koment tjetër, e që ka të bëjë pikërisht për qytetarët.

Siç duket atë e ‘mundojnë’ ankesat ndaj Qeverisë Kurti dhe në një shkrim në Facebook, ai ka thënë se qytetarët nuk duhet me u anku për çmime nëse nxehen me rrymë.

“Nxehu me rrymë dhe ankohu për çmimin nuk shkon”, ka shkruar ai.

Ndërkaq kujtojmë që në fillimin krizës me energji elektrike në vend, Qeveria Kurti kishte bërë thirrje te qytetarët që të mos nxehen me rrymë, por duke mos iu dhënë alternativa tjera.

admin

Recent Posts

New data shows Gazeta e Pavarur is the top quality and most trusted newspaper in Balkan

The latest PAMCo results show "Gazeta e Pavarur" is the most read quality news publisher…

3 months ago

SHIKONI MOMENTIN KUR ZIHET ROB KOMANDANTI I BATALIONIT TE TANKEVE RUSE

E FUNDIT!!/SHIKONI MOMENTIN KUR ZIHET ROB KOMANDANTI I BATALIONIT TE TANKEVE RUSE Komandanti i batalionit…

3 months ago

Punon për Kosovën dhe është e martuar me kosovar, Ja çka i ndodh nga serbia!

Shkruan: Teuta Fazliu Edhe unë v iktima e rradhës për pasivizimin e adresës në komunën…

4 months ago

Edhe nje Shtet i ndihmon Putinit/Rusia i përgatit për luftë në Ukrainë mercenarët nga shteti i njohur i…

Një video e mercenarëve nga Siria që mbajnë në duar shenjën “Z”, që dominon nëpër…

4 months ago

Sa bukur është rregulluar Sahidja

Të gjiha motrat Mustafa në çdo kohë janë qendër e medieve rozë. Duke u dalluar…

4 months ago

Ja çfarë skenash bënë Semi në banjo

Semi Jaupaj është këngëtarja e talentuar nga Shqipëria që për vite me rradhë është dëshmuar…

4 months ago