Categories: LAJME

Aleksandar Vuçiç kërcënon me Iuftë: Ata na tregojnë forcën? Ta provojë Kosova dhe do ta shohin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka folur edhe një herë rreth aksionit të Policisë së Kosovës ditën e djeshmë në disa komuna të Kosovës, përfshirë edhe Mitrovicën veriore.

Policia e Kosovës është përballur me pengesa nga protestuesit serbë në Mitrovicën veriore dhe Zveçan, ku janë përdorur mjete të ndryshme për të suImuar automjetet dhe zyrtarët policorë.

Nga ana tjetër, Vuçiç ka deklaruar se këto aksione po bëhen qëllimshëm nga Kosova “për të treguar forcën”. Ai ka thënë se Serbia do të mbrojë popullin e vet, duke shtuar se janë të gatshëm për ‘Iuftë’.

”Kjo është hera e shtatë apo e tetë që e bëjnë për të treguar forcën. Gjithçka që mendojnë se mund t’ua bëjnë serbëve, le ta bëjnë dhe pastaj do të shohin se si do të jetë reagimi jonë. Dorëzimi nuk është opsion dhe e jona është të Iuftojmë. Do të mbrojmë popullin tonë, Si? Uroj të mos vijë puna ta shihni se si”, ka deklaruar presidenti serb Aleksandar Vuçiç.

admin

Recent Posts

Kunata e Leartës shfaqet e veshur me komplete, mahnitë me pamjen

Neca Tërnava është një emër tani shumë i njohur për publikun. U bë e njohur…

2 hours ago

Nuk e ka muajin që kur u bë nënë për herë të dytë, Belkiz reklamon të pasmet rrugëve të Gjermanisë

Milot Rashica dhe Belkiz Kera, tashmë janë bërë prindër për herë të dytë. Çifti i…

2 hours ago

Njihuni me kandidaten më të votuar të të gjitha partive për Asamblenë e Fushë Kosovës

Pas zgjedhjeve lokale gjysma e komunave shkon në balotazh, e mes tyre edhe komuna e…

2 hours ago

S’ kisha me besua se një Drenicë ka me iu gëzua humbjes së djalit t’Hamëz Jasharit

Edhe aktori dhe shkrimtari Çun Lajçi ka reaguar pas humbjes së Bekim Jasharit në Skenderaj.…

2 hours ago

LAJMI FUNDIT:Tërmkolli parashikon zgjedhje të reja nacionale nëse VV-ja humb balotazhin në…

Ish-deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Melihate Tërmkolli ka parashikuar zgjedhje të reja nacionale në…

2 hours ago

Kryediplomati kroat: Incidentet e fundit në kufirin Kosovë-Serbi janë shqetësim serioz, situata në Ballkan po përkeqësohet

Ministri i Jashtëm kroat, Gordan Grlić Radman vlerëson se situata në Ballkanin Perëndimor po përkeqësohet…

2 hours ago