Categories: LAJME

Albin Kurtit I Vjen Mbeshtetje “Madheshtore”/ “Qëndro Kryeministër, se përfaqëson fatin e Shqipërisë!Zoti qoftë me Ty

Albin Kurtit I Vjen Mbeshtetje “Madheshtore”/ “Qëndro Kryeministër, se përfaqëson fatin e Shqipërisë!Zoti qoftë me Ty

“Kryeministri shqiptar, Albin Kurti, përfaqësoi shqip Kosovën në Bruxel!

Përgëzime Kryeministër, përgëzime Albin Kurti! Gjithë Populli Shqiptar sot i mbajti sytë dhe veshët nga Evropa; andej, prej nga jemi mësuar të kthehemi kokëulur dhe të dëshpëruar.

Nuk pritëm mrekullira, se mrekullitë janë të pamundura të ndodhin në ato kancelari, pa patur një fuqi mbështetëse pas krahësh, por ajo që nuk ishim mësuar ta shohim, ndodhi.

I pamë fytyrat e zeza të çetnikëve serbë, e pamë më në fund nurin e zi të dëshpërimit në anën e meritueshme të tij; e pamë frikën e kri mit të mbuluar në fytyrën e shfytyrësuar të kr min elit, e pamë që e vërteta vret më shumë se pushka kur thuhet në kohën dhe në vendin e vet.

Të urojmë qëndresë edhe më vertikale ditëve në vijim…Eshtë shekulli i 21 – të, shekulli që i gjeti shqiptarët, megjithë kryeneqësite e tyre, të gatshëm për të mbrojtur tokat e tyre. Qëndro Kryeministër, se përfaqëson fatin e ardhshëm të Shqipërisë atje…Le të gezohet një herë Kosova kurre e gëzuar, Kryeministër!!! Zoti qoftë me Ty

admin

Recent Posts

Kunata e Leartës shfaqet e veshur me komplete, mahnitë me pamjen

Neca Tërnava është një emër tani shumë i njohur për publikun. U bë e njohur…

2 hours ago

Nuk e ka muajin që kur u bë nënë për herë të dytë, Belkiz reklamon të pasmet rrugëve të Gjermanisë

Milot Rashica dhe Belkiz Kera, tashmë janë bërë prindër për herë të dytë. Çifti i…

2 hours ago

Njihuni me kandidaten më të votuar të të gjitha partive për Asamblenë e Fushë Kosovës

Pas zgjedhjeve lokale gjysma e komunave shkon në balotazh, e mes tyre edhe komuna e…

2 hours ago

S’ kisha me besua se një Drenicë ka me iu gëzua humbjes së djalit t’Hamëz Jasharit

Edhe aktori dhe shkrimtari Çun Lajçi ka reaguar pas humbjes së Bekim Jasharit në Skenderaj.…

2 hours ago

LAJMI FUNDIT:Tërmkolli parashikon zgjedhje të reja nacionale nëse VV-ja humb balotazhin në…

Ish-deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Melihate Tërmkolli ka parashikuar zgjedhje të reja nacionale në…

2 hours ago

Kryediplomati kroat: Incidentet e fundit në kufirin Kosovë-Serbi janë shqetësim serioz, situata në Ballkan po përkeqësohet

Ministri i Jashtëm kroat, Gordan Grlić Radman vlerëson se situata në Ballkanin Perëndimor po përkeqësohet…

2 hours ago