Categories: LAJME

Albin Kurti me paralajmerimin e tij po dridhin Borrellin dhe BE-ne per ngjarjet ne veri – Mos guxoni ta beni kete gje!!!

Zyra e Kurtit – Borrellit: BE-ja mos tē pro vojē qē a ksio,nin e realizuar ne Veri ta bējē pro bI,em politik apo et nik.A ksi,oni i PoI,icisē sē Kosovēs nē disa lokacione nē vend ka pasur nē cak k rij,min dhe kon traban,dimin.Kēshtu ēshtē shprehur Luan Dalipi, Shef i Stafit nē Zyrēn e Krye,ministrit Albin Kurti.

Ai ka thēnē se nē veçanti BE-ja nuk duhet tē provojē qē a ksio,nin e sotēm ta bējē pro bIem politik apo et nik.“Askush dhe nē veçanti zyrtarēt e lartē tē Bash kimit Evro pian, nuk duhet tē provojnē qē kētē ta bējnē pro bIem politik apo et nik dhe koordinimi bilateral nuk ēshtē relevant nē kētē rast, sepse ndalimi i k rij,mit dhe tregtisē i Ieg,aIe ēshtē kompetencē tipike e njē vendi sovran”, ēshtē shprehur Dalipi.

Ky reagim i tij vjen pasi qē Shefi pēr Politikē tē Jashtme i BE-sē, Josep Borrell tha se “veprimet e njē,anshme tē pakoordinuara janē tē rre zik,shme”.

admin

Recent Posts

Kunata e Leartës shfaqet e veshur me komplete, mahnitë me pamjen

Neca Tërnava është një emër tani shumë i njohur për publikun. U bë e njohur…

2 hours ago

Nuk e ka muajin që kur u bë nënë për herë të dytë, Belkiz reklamon të pasmet rrugëve të Gjermanisë

Milot Rashica dhe Belkiz Kera, tashmë janë bërë prindër për herë të dytë. Çifti i…

2 hours ago

Njihuni me kandidaten më të votuar të të gjitha partive për Asamblenë e Fushë Kosovës

Pas zgjedhjeve lokale gjysma e komunave shkon në balotazh, e mes tyre edhe komuna e…

2 hours ago

S’ kisha me besua se një Drenicë ka me iu gëzua humbjes së djalit t’Hamëz Jasharit

Edhe aktori dhe shkrimtari Çun Lajçi ka reaguar pas humbjes së Bekim Jasharit në Skenderaj.…

2 hours ago

LAJMI FUNDIT:Tërmkolli parashikon zgjedhje të reja nacionale nëse VV-ja humb balotazhin në…

Ish-deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Melihate Tërmkolli ka parashikuar zgjedhje të reja nacionale në…

2 hours ago

Kryediplomati kroat: Incidentet e fundit në kufirin Kosovë-Serbi janë shqetësim serioz, situata në Ballkan po përkeqësohet

Ministri i Jashtëm kroat, Gordan Grlić Radman vlerëson se situata në Ballkanin Perëndimor po përkeqësohet…

2 hours ago