Categories: LAJME

Zot i madh c’bëhet/ Babai e harroi në makinë, fëmija 5-vjec jep shpirt, qëndroi aty vetëm me orë të tëra

Mediat e huaja shkruajnë se një djalë 5-vjeçar ka vd ekur në mënyrë tra gjike, pasi babai i tij harroi ta dërgonte në shkollë, duke e lënë të mbyllur brenda makinës për orë të tëra.

Tr agjedia ka ndodhur të martën e 8 qershorit, ndërsa babai i djalit, është arr estuar nga po licia. Mësohet se 34-vjeçari çdo ditë, dërgonte djalin në shkollë, e më pas ikte për në punë, por dje, bëri të kundërtën, e kësisoj ha rroi fëmijën brenda në makinë.

Babai u kujtua për djalin, vetëm kur nëna iku që ta merrte prej shkolla dhe nuk e gjeti atje.

Ajo telefonoi menjëherë burrin dhe në këtë mënyrë ai e kuptoi se çfarë kishte ndodhur. Ai vrapoi drejt makinës ku gjeti djalin e tij të pajetë. 34-vjeçari u tha hetuesve se ai besonte se ai mendonte se e kishte çuar fëmijën në shkollë.

——————.—————————————.—————————————.—————————————.—————————————.—————————————.—————————————.—————————————.—————————————.———————

——————.—————————————.—————————————.—————————————.—————————————.—————————————.—————————————.—————————————.—————————————.—————————————.———————

——————.—————————————.—————————————.—————————————.—————————————.—————————————.—————————————.—————————————.—————————————.—————————————.—————————————.—————————————.———————

admin

Recent Posts

“Jo minishengen”, Ngjela: Kosovës s’i hyn gjëmb në këmbë për shkak të SHBA, do ketë Shqipëri të bashkuar

Takimi i fundit online i kryeministrit Rama me homologun maqedonas Zaev dhe presidentin e Serbisë…

36 mins ago

SkandaIi në Serbi – “VlKTlMA” e parë mund të jetë Nebojsha Stefanoviç

Drama në Serbi po vazhdon pas arrstimit të krmineIit Veljko Belivuk dhe deklaratave të tij…

42 mins ago

Ministri serb i mbrojtjes: Duhet t’i mbrojmë kufijt, Shqipëtarët po punojnë për ‘Shqipëri të Madhe’

Duhet sa më parë të kemi kufirin e mbr0jtur mirë që “Shqipëria e Madhe” të…

46 mins ago

Fjalët e para të Distria Krasniqit pasi fitoi medaljen e Artë në Lojërat Olimpike

Distria Krasniqi e ka rrëmbyer medalje e artë në “Tokio 2020”. Distria Krasniqi i ka…

49 mins ago

Kurti uron Distria Krasniqin: Faleminderit që po bëni krenar secilin prej nesh

Kosova ka siguruar medaljen e dytë olimpike, pas Majlinda Kelmendit që kishte fituar të artën…

52 mins ago

Momenti kur Distria Krasniqi shpërthen në lot pasi fitoi medaljen e Artë

Distria Krasniqi e ka rrëmbyer medalje e artë në “Tokio 2020”. Distria Krasniqi i ka…

54 mins ago