Categories: LAJME

(Video) Të hiqet fjala nënë dhe të bëhet prind! Gazetarja i thotë lèsbikes shqiptare: Po degjeneroni shoqërinë, s’bëni dot fëmijë!

Në programin “Abc e Pasdites” së fundmi u diskutua mbi lajmet e mediave britanike, kur organizatat e shumta kerkojnë qe fjala “nënë” të zëvendësohet me “prindi që lind”, apo në aplikimet për pasaporta fjala “nënë” dhe “baba” të zëvendësohet me “prindi 1” dhe “prindi 2”. Gjatë emisionit lindi një debat i ashpër mes xheni Karajt dhe gazetares Blerta Tafanit.

Pjesë nga debati:

Blerta: Ju nuk bëni dot familje, moj a bëni dot familje? Nuk bëni

Xheni: Po sigurisht që bëj, ka familje L GBT

Blerta: Nuk bën. Dy burra nuk lindin dot, i japin fund shoqërisë

Xheni: Kjo është injor ancë e madhe. Nuk kam parë in jorancë kaq llahtarisëse. Ti po më of endon

Blerta: Për çfarë po të ofendoj unë ty? Ti e degjeneron shoqërinë. Ti s’ke pikën e edukatës, do rrisësh ti fëmijë.

———————–.———————————————–.———————————————–.———————————————–.———————————————–.———————————————–.———————————————–.———————————————–.———————————————–.———————————————–.———————————————–.————————

———————–.———————————————–.———————————————–.———————————————–.———————————————–.———————————————–.———————————————–.———————————————–.———————————————–.———————————————–.———————————————–.————————

———————–.———————————————–.———————————————–.———————————————–.———————————————–.———————————————–.———————————————–.———————————————–.———————————————–.———————————————–.———————————————–.————————

admin

Recent Posts

Milazim Krasniqi befason për Albin Kurtin, tregon se çfarë do të ndodhë nëse vazhdon me qëndrimin e fortë përballë Vuçiqit

Përmes një postimi në facebook, profesori universitar, Milazim Krasniqi ka komentuar takimin e sotëm në…

9 hours ago

Ramush, kujt po i bëni thirrje për protestë, krejt po ikin prej AAK-së

Fillimisht u përmend nga disa zyrtarë të LDK-së, teksa më vonë atyre iu bashkëngjit edhe…

9 hours ago

“Të shiturit në Serbi”, analisti nga Amerika përmend emrat që rrezikuan sovranitetin e Kosovës

Dialogu Kosovë-Serbi po vazhdon të mbetet temë e pazgjedhur.Një marrëveshje Kosovë-Serbi ende nuk shihet në…

9 hours ago

Arbana Osmani përlot me rrëfimin për sëmundjen e rëndë të mamasë/ Ja c’po ndodh me të…

Prej 3 vitesh i është besuar një nga programet më të ndjekura nga publiku, një…

9 hours ago

Pas 14 vite u bë nënë për herë të parë, Orinda prek me fjalët

Këngëtarja u bë nënë për herë të parë Dhe, Orinda Huta ka publikuar fotografitë e…

9 hours ago

Stallone pozon me vajzat e tij: Do të doja të mos rriteshin më

Aktori i famshëm hollivudian, Sylvester Stallone, ka postuar një fotografi me tri vajzat e tij…

9 hours ago