Categories: LAJME

Ua zgjati dorën shqiptarëve kur kishin më shumë nevojë/ Presidenti Biden kujton djalin që i ka dhënë shpirt: Ka punuar në Kosovë, është e shenjtë!

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka shkuar në Britanin të Madhe në fazën e parë e turneut të tij evropian.

Në fjalimin e tij para u s htarëve amerikanë, ai tregoi se si djali i tij i ndjerë, Beau Biden, ka ndihmuar ndërtimin e sistemit të drejtësisë si pr o kuror kur ka punuar në Kosovë menjëherë pas l u ftës.

Biden ka treguar për agjendën e tij në udhëtimin e parë jashtë Amerikës pas zgjedhjes si president.

“Do të shkoj në Samitin e G7, pastaj do ta vizitoj NATO-n dhe do ta takoj Putinin. Kështu iu tregojmë se Amerika është kthyer dhe demokracitë e botës janë bërë bashkë për t’i mbrojtur ato që kanë vlerë për ne”.

“Kjo është esenciale pasi asnjë komb i botës nuk mund të përballojë sfidat i vetëm, prandaj duhet të jemi bashkë në përfundimin e rreziqeve dhe duhet ta mundim pandeminë COVID-19. NATO është e shenjtë për Amerikën. Duhet ta modernizojmë Aleancën”, ka thënë Biden.

admin

Recent Posts

“Jo minishengen”, Ngjela: Kosovës s’i hyn gjëmb në këmbë për shkak të SHBA, do ketë Shqipëri të bashkuar

Takimi i fundit online i kryeministrit Rama me homologun maqedonas Zaev dhe presidentin e Serbisë…

30 mins ago

SkandaIi në Serbi – “VlKTlMA” e parë mund të jetë Nebojsha Stefanoviç

Drama në Serbi po vazhdon pas arrstimit të krmineIit Veljko Belivuk dhe deklaratave të tij…

36 mins ago

Ministri serb i mbrojtjes: Duhet t’i mbrojmë kufijt, Shqipëtarët po punojnë për ‘Shqipëri të Madhe’

Duhet sa më parë të kemi kufirin e mbr0jtur mirë që “Shqipëria e Madhe” të…

40 mins ago

Fjalët e para të Distria Krasniqit pasi fitoi medaljen e Artë në Lojërat Olimpike

Distria Krasniqi e ka rrëmbyer medalje e artë në “Tokio 2020”. Distria Krasniqi i ka…

42 mins ago

Kurti uron Distria Krasniqin: Faleminderit që po bëni krenar secilin prej nesh

Kosova ka siguruar medaljen e dytë olimpike, pas Majlinda Kelmendit që kishte fituar të artën…

45 mins ago

Momenti kur Distria Krasniqi shpërthen në lot pasi fitoi medaljen e Artë

Distria Krasniqi e ka rrëmbyer medalje e artë në “Tokio 2020”. Distria Krasniqi i ka…

47 mins ago