Categories: LAJME

Njihuni me Aeroplanin ushtarak amerikan që po ia ka fort frikën edhe Rusia

B-52 është aeroplani ushtarak i cili do të jetë në gjendje të mbajë edhe a’rmë b’ërthamore.

Fotografi të mahnitshme dhe filmime të ndryshme kanë kapur pamjet e aeroplanëve të ShBA-ve në RAF Fairford, në Gluçestershir, bazë e përkohshme e tyre, transmeton lajmi.net.

Ardhja e tyre të enjten dhe të premten erdhën përpara një stërvitjeje të NATO-s në Gjeorgji, e cila i mundësoi një pamje më të afërt të forcave amerikane Rusisë të Vladimir Putinit.

Shfaqja ushtarake e forcës vjen pas pothuajse 11 vitesh, pasi të dy vendet – ish-partnerët e Bashkimit Sovjetik – lu’ftuan një l’uftë nëntë-ditore mbi rajonet e shkëputura të Gjeorgjisë. 

—————————-.——————————————————.——————————————————.——————————————————.——————————————————.——————————————————.——————————————————.——————————————————.——————————————————.————————–

—————————-.——————————————————.——————————————————.——————————————————.——————————————————.——————————————————.——————————————————.——————————————————.————————–

—————————-.——————————————————.——————————————————.——————————————————.——————————————————.——————————————————.——————————————————.——————————————————.——————————————————.——————————————————.————————–

admin

Recent Posts

Deklarata nga Amerika çon “pesh“ gjithë botën !! Kosova duhet ti bashkohet Shqipërisë…

Perendimi duhet te heqe dore nga fantazia se paqja afat gjate ne Ballkan mund te…

1 hour ago

Një zonjë e vërtetë, kjo është nëna e Xherdan Shaqirit (Foto)

Futbollisti i Zvicrës në këtë situatë që u krijua për prejardhjen e tij publikoi një…

1 hour ago

Skandaloze: Ja si Europa e financoi 33 miliardë euro Maqedoninë, që t’i shtyp shqiptarët

Udha e shtrembër e Maqedonisë dhe “Platforma” shqiptare Shkruan: Nijazi Muhamedi Kjo “platforma” jonë, ajo…

1 hour ago

Punoi si mësuese në bùrgùn e Fierit, Gilberta tregon vështirësitë: Shkoja duke qarë çdo ditë

Në takimin me Ilirin, Gilberta ka treguar se ka punuar në burgun e Fierit si…

2 hours ago

Zbulohet i dashuri i Linda Morinës, kush është personi me të cilin i kaloi pushimet?

Linda Morina u bë e njohur falë postimeve të saja. Në çdo intervistë, Linda gjithnjë…

7 hours ago

Woow, Agnesa Vuthaj shpenzon 50.000 euro vetëm për një veshje të thjesht

Agnesa Vuthaj si duket e ka mjaft shijen e shtrenjtë.Agnesa Vuthaj njihet për stilin e…

7 hours ago