Categories: LAJME

Na i bëri zemrën mal! Ermal Meta arrin një tjetër sukeses të madh po e thotë sërish: Jam shqiptar!

Ermal Meta do të përformojë në ceremoninë e hapjes së kampionatit europian. Artisti shqiptar do të këndojë këngën “Uno”, e cila është pjesë e albumit të ri “Tribu Urbana” që u publikua disa muaj më parë. Lajmin e ka bërë me dije vetë Ermali përmes një postimi në rrjete sociale.

Në stadiumin Olimpico do të interpretojë dhe tenori i famshëm, Andrea Bocelli me “Nessun Dorma”. Kujtojmë që Ermali pritet të mbajë një tjetër koncert në Tiranë me datë 29 Korrik në Stadiumin Air Albania. “Kanë kaluar 30 vjet kur re gjimi u shemb dhe ne menduam se do ta festonim me muzikë.

Unë jam italian dhe shqiptar dhe jam përzgjedhur të bëj një koncert në nder të popullit tim të origjinës, i cili arriti të pu sht ojë lirinë. Kanë ndodhur shumë gjëra vitet e fundit dhe lidhja midis Italisë dhe Shqipërisë, dy vende të ndara vetëm me 70 kilometra det, është e bukur.”, është shprehur Meta.

———————.————————————–.————————————–.————————————–.————————————–.————————————–.————————————–.————————————–.————————————–.————————————–.————————————–.————————————–.—————–

———————.————————————–.————————————–.————————————–.————————————–.————————————–.————————————–.————————————–.————————————–.————————————–.————————————–.—————–

———————.————————————–.————————————–.————————————–.————————————–.————————————–.————————————–.————————————–.————————————–.————————————–.—————–

admin

Recent Posts

Deklarata nga Amerika çon “pesh“ gjithë botën !! Kosova duhet ti bashkohet Shqipërisë…

Perendimi duhet te heqe dore nga fantazia se paqja afat gjate ne Ballkan mund te…

31 mins ago

Një zonjë e vërtetë, kjo është nëna e Xherdan Shaqirit (Foto)

Futbollisti i Zvicrës në këtë situatë që u krijua për prejardhjen e tij publikoi një…

37 mins ago

Skandaloze: Ja si Europa e financoi 33 miliardë euro Maqedoninë, që t’i shtyp shqiptarët

Udha e shtrembër e Maqedonisë dhe “Platforma” shqiptare Shkruan: Nijazi Muhamedi Kjo “platforma” jonë, ajo…

45 mins ago

Punoi si mësuese në bùrgùn e Fierit, Gilberta tregon vështirësitë: Shkoja duke qarë çdo ditë

Në takimin me Ilirin, Gilberta ka treguar se ka punuar në burgun e Fierit si…

1 hour ago

Zbulohet i dashuri i Linda Morinës, kush është personi me të cilin i kaloi pushimet?

Linda Morina u bë e njohur falë postimeve të saja. Në çdo intervistë, Linda gjithnjë…

6 hours ago

Woow, Agnesa Vuthaj shpenzon 50.000 euro vetëm për një veshje të thjesht

Agnesa Vuthaj si duket e ka mjaft shijen e shtrenjtë.Agnesa Vuthaj njihet për stilin e…

6 hours ago