Categories: LAJME

Berisha i ”hallakat” gjithë Shqiptarët / Ja cilët Politikan shqiptar ishin pro ndarjes së Kosovës

Berisha: Soros hartoi në Beograd me Vuçiqin, Ramën dhe Thaçin, ndarjen e Kosovës.
Në Çim Peka Live, ish-kryeministri Berisha hodhi edhe një herë akuza kundrejt Edi Ramës dhe Hashim Thaçit, të cilët në lobimin e Soros dhe mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit, hartuan projektin për ndarjen e Kosovës.

Berisha tha se Parlamentit Europian dhe në Kongresit Amerikan i ka kërkuar he.timin e George Soros.

“Soros është korru.ptori i madh i politikanëve. Dhe unë këtë e kam de.noncuar.

Unë kam bërë thirrje që Kon.gresi i SHBA dhe PE të bëjnë ligje kun.dër Sorosit.

Është Soros ai që në Beograd hartoi projektin e ndar.jes së Kosovës, që filloi të fuqizohej falë lobimit të Vuçi.qit, Thaçit dhe Ramës”, tha Berisha.

——————.—————————————.—————————————.—————————————.—————————————.—————————————.—————————————.—————————————.—————————————.———————

——————.—————————————.—————————————.—————————————.—————————————.—————————————.—————————————.—————————————.———————

——————.—————————————.—————————————.—————————————.—————————————.—————————————.—————————————.—————————————.—————————————.—————————————.—————————————.———————

admin

Recent Posts

Skandaloze: Ja si Europa e financoi 33 miliardë euro Maqedoninë, që t’i shtyp shqiptarët

Udha e shtrembër e Maqedonisë dhe “Platforma” shqiptare Shkruan: Nijazi Muhamedi Kjo “platforma” jonë, ajo…

6 mins ago

Punoi si mësuese në bùrgùn e Fierit, Gilberta tregon vështirësitë: Shkoja duke qarë çdo ditë

Në takimin me Ilirin, Gilberta ka treguar se ka punuar në burgun e Fierit si…

25 mins ago

Zbulohet i dashuri i Linda Morinës, kush është personi me të cilin i kaloi pushimet?

Linda Morina u bë e njohur falë postimeve të saja. Në çdo intervistë, Linda gjithnjë…

5 hours ago

Woow, Agnesa Vuthaj shpenzon 50.000 euro vetëm për një veshje të thjesht

Agnesa Vuthaj si duket e ka mjaft shijen e shtrenjtë.Agnesa Vuthaj njihet për stilin e…

5 hours ago

Nëse ke Shkronjën ‘M’ në dorë lexoje me patjeter këtë! Ja çfarë u zbulua!!

Kiromancia është një art i lashtë indian, rrënjët e të cilit datojnë disa mijëra vjet…

5 hours ago

Luana Vjollca Zbulon pamjet me tatuazh afër “Zogut” (FOTO)

Moderatorja dhe këngëtarja Luana Vjollca, para disa ditësh mori suksesin e radhës në karrierën e…

6 hours ago