Categories: LAJME

Ah se ta prek shpirtin! Nëna e 3 fëmijëve u lutet: Do më nxjerrin nga shtëpia, s’kam bukë t’u japë fëmijëve i vë të flenë me barkun bosh

Dhurata Arapaj është emri i një gruaje shqiptare, e cila jeton në mjerim. Ajo ka tre fëmijë dhe po i rrit e vetme, Alberti 2 vjeç, Klea 7 vjeçe dhe Klevi 8 vjeç.

Dhurata është vetëm 37 vjeçe, i shoqi nuk e ndihmon dhe ajo ka mbetur e vetme, pa punë dhe me tre fëmijë që nuk ka me çfarë t’i ushqej. Redaksia e ”Revistës Ora” ishte sot pranë banesës ku ajo jeton. Një banesë e papërfunduar, ku çka bie jashtë futet dhe brenda.

Me l ot në sy ajo tregoi:

Nuk është fare shtëpia ime është e vjehrrit. Më ka thënë shumë herë të dalë jashtë me tre fëmijë, ku të shkoj unë. Më shumë u vë të flenë me barkun bosh se sa u jap për të ngrënë dhe bukën na i blejnë komshinjtë. Ku të mb yte m unë, më thonë o mami duam bukë.”

Nëpër dyqane ajo ka rreth 900 mijë leke b orxhe, madje dhe ilaçet për fëmijët i ka marrë me bo rxhe. 800 mijë ka një kredi për të larë, që e ka marrë kur ishte shtatzënë pasi nuk kishte as një copë bukë t’u jepte fëmijëve. Dhurata kërkon të punojë po askush nuk i ka ofruar një punë dhe nuk ka ku t’i lërë fëmijët.

Si tregon ajo ndihmën e fundit nga Bashkia e qytetit ku e jeton e ka marrë para dy muajsh. Fëmijëve u gatuan vetëm makarona më shumë. Jashtë kamerave fëmijët q ajnë dhe kërkojnë bukë. Numri i saj: 0684801227. Dhurata ka vetëm një telefon të tjetër i cili bën ‘Alo”. Fëmijët e saj ishin të zbathur. Më i vogli, Alberti dy vjeç i shkonte nga pas dhe i kërkonte bukë.

admin

Recent Posts

Deklarata nga Amerika çon “pesh“ gjithë botën !! Kosova duhet ti bashkohet Shqipërisë…

Perendimi duhet te heqe dore nga fantazia se paqja afat gjate ne Ballkan mund te…

43 mins ago

Një zonjë e vërtetë, kjo është nëna e Xherdan Shaqirit (Foto)

Futbollisti i Zvicrës në këtë situatë që u krijua për prejardhjen e tij publikoi një…

50 mins ago

Skandaloze: Ja si Europa e financoi 33 miliardë euro Maqedoninë, që t’i shtyp shqiptarët

Udha e shtrembër e Maqedonisë dhe “Platforma” shqiptare Shkruan: Nijazi Muhamedi Kjo “platforma” jonë, ajo…

57 mins ago

Punoi si mësuese në bùrgùn e Fierit, Gilberta tregon vështirësitë: Shkoja duke qarë çdo ditë

Në takimin me Ilirin, Gilberta ka treguar se ka punuar në burgun e Fierit si…

1 hour ago

Zbulohet i dashuri i Linda Morinës, kush është personi me të cilin i kaloi pushimet?

Linda Morina u bë e njohur falë postimeve të saja. Në çdo intervistë, Linda gjithnjë…

6 hours ago

Woow, Agnesa Vuthaj shpenzon 50.000 euro vetëm për një veshje të thjesht

Agnesa Vuthaj si duket e ka mjaft shijen e shtrenjtë.Agnesa Vuthaj njihet për stilin e…

6 hours ago