Vjen Paralajmerimi I Frikshem Për Albin Kurtin!! “Qeveria Në hije” Do Të Krijohet Menjëherë Pas Festave Të Fundvitit

8 seconds ago
admin

Zyrtari i PDK-së Betim Gjoshi ka folur për formimin e kabinetit të “Qeverisë në hije” ngjashëm me praktikën e para…

Analisti Politik Nga Serbia Që Po Trazon Gjithë Serbët: Albin Kurti Eshtë Kryeministri Më I Pastër Përballë Serbisë

Analisti politik nga Serbia, Branko Radun ka komentuar zhvillimet politike Kosovë-Serbi. Ai gjatë analizës së tij e ka vlerësuar lartë…

3 mins ago

Serbet Po Plasin!! Përkrahësi I Aksionit Policor Në Veri Bëhet Njeriu Kryesor Në Austri

Ministri i Punëve të Jashtme të Austrisë, Karl Nehammer, nga sot bëhet kryetari i Partisë Popullore që është subjekti më…

6 mins ago

Urime Kosovë! Austria Ofron Ndihmën E Madhe Për Vendin Tonë Që Po Cmend Serbët

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është mirëpritur në rezidencën e Kancelarisë Federale të Austrisë nga Kancelari i Austrisë, Alexander Schallenberg,…

8 mins ago

Kryeministri Johnson “Çon Peshë” Gjithë Europën Me Deklaratën: Kosova Po Përjeton Kërcënimin Më Të Madh Prej Të 90-ave

Kryeministri britanik, Boris Johnson, ka vlerësuar se gjendja në Ballkanin Perëndimor është në kulmin e tensioneve, më të lartin që…

11 mins ago

SHBA Ultimatum I Prerë Drejtuar Bullgarisë: Keni 40 Ditë Kohë Për Të Hequr Veton Për Tiranën dhe Shkupin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë vendosur ultimatum Bullgarisë që deri në fund të vitit duhet të zgjidhë çështjen…

14 mins ago

Gjithcka Mori Fund!! Beogradi Në Ferr,”Serbia Do T’a Njohë Kosovën”,Zbulohet Dokumenti Në Parlamentin Serb

Partia Popullore Serbe ka akuzuar Qeverinë e Serbisë se “nuk e ka përmendur në asnjë pikë Kosovën në Ligjin për…

18 mins ago

Brukseli Dhe Gjithë Serbia Bien Në “Dy Gjunje” Nga Vendimi I Londrës Që Të Dërgojë Emisar Një Ushtarak Të Fuqishëm Në Ballkan

Ish-kreu i Komitetit Ushtarak të NATO-s, Sir Stuart Peach, do të jetë i dërguari special i Mbretërisë së Bashkuar për…

21 mins ago

Vuciq e tepron me disa fjalë për shqiptarët / “Le ta dinë shqiptarët ciIit shtet i përkasin…”

Vuciq e tepron me disa fjalë për shqiptarët / “Le ta dinë shqiptarët ciIit shtet i përkasin…” -“Ne do të…

45 mins ago

Përveç zyrtarëve komunalë, policia arrestoi edhe 19 qytetarë që dyshohen për dallavere me subvencione

Policia e Kosovës sot ka arrestuar 31 persona të cilët dyshohen për keqpërdorim me subvencione, raporton Express Nga 31 të…

48 mins ago